Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Klawiatury MIDI do 500 zł. Jaki model wybrać?

Klawiatury MIDI do 500 zł. Jaki model wybrać?

Jeśli chcesz komponować muzykę z wykorzystaniem komputera, oprócz oprogramowania oraz dobrych słuchawek będziesz potrzebować klawiatury MIDI. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem pięciu ciekawych modeli klawiatur sterujących, za które zapłacisz nie więcej niż 500 zł.

AKAI LPK25

Zestawienie otwiera najtańszy model w ofercie dawniej japońskiego, a obecnie singapurskiego producenta AKAI. LPK25 jest maleńką klawiaturą sterująca Plug-and-Play współpracującą z platformami Mac oraz PC. Posiada 25 przycisków czułych na siłę dotyku. Wyposażono ją w arpeggiator, przycisk sustain, przyciski obniżania i podwyższania klawiatury o oktawę oraz funkcję tap tempo. Ma cztery programowalne banki pamięci.

KORG MicroKEY 25

Budżetowy model marki KORG to klawiatura o 25 dynamicznych przyciskach zasilana USB. Jest płaska i lekka; bezproblemowo współpracuje z większością aplikacji muzycznych dostępnych na rynku. Podobnie jak model AKAI LPK25 posiada przycisk arpeggiatora, przycisk sustain/tap, oraz przyciski zmiany oktawy. Wyposażona jest również w joystick z możliwością przypisania pitch bend, modulacji lub innej zmiany sterowania.

M-AUDIO Axiom AIR Mini 32

M-Audio Axiom AIR Mini 32 to model nieco droższy od poprzedników, ale wyposażony w 32 dynamiczne klawisze. Ponadto posiada 8 dynamicznych padów perkusyjnych, 8 pokręteł, 3 dedykowane przyciski transportu oraz 5 przycisków nawigacji. Pomimo większej liczby funkcji klawiatura nadal charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami oraz wagą. Sprzedawana jest wraz z oprogramowaniem do tworzenia muzyki Ignite.

M-AUDIO Keystation 49 III

Za kwotę poniżej 500 zł można zaopatrzyć się również w klawiaturę marki M-AUDIO o 49 klawiszach. Model Keystation 49 III zasilany jest przez USB i nie wymaga sterowników. Posiada ergonomiczne koła pitch-bend i modulacji, w pełni programowalne przyciski zmiany oktawy, suwak Volume oraz przyciski transportu i kierunkowe. Klawiatura zawiera programy Pro Tools First M-Audio Edition oraz Ableton Live Lite.

AKAI MPK MINI MK2

Droższy model firmy AKAI, również zasilany przez USB, również o 25 dynamicznych klawiszach. Posiada po 8 pokręteł i padów perkusyjnych, przyciski zmiany oktaw, arpeggiator, a także joystick pełniący funkcję pitch-bled i modulacji. Wyposażony jest w cztery programowalne banki pamięci. Do klawiatury dołączone są licencje na oprogramowanie Air Hybrid 3, Sonivox Wobble 2.0 oraz Akai Pro MPC Essentials.