Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Części zamienne

Części Zamienne Do Kolumn

Kolumny głośnikowe, jak wszystkie urządzenie elektroniczne, podlegają starzeniu i zużyciu. Dlatego w katalogu naszego sklepu znajdziesz bogaty wybór części zamiennych do kolumn, dzięki którym będziesz mógł samodzielnie dokonać naprawy swojego sprzętu lub zlecić ją specjaliście. Nasz asortyment obejmuje różne rodzaje głośników – pełnozakresowe, nisko-, średnio i wysokotonowe – od uznanych producentów, takich jak Audiophony czy RH Sound. Sprzedajemy także filtry do głośników, akumulatory do systemów PA i wkładki do słuchawek dokanałowych. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

Głośniki wysokotonowe

Głośniki wysokotonowe, znane jako tweetery (od angielskojęzycznej onomatopei „tweet”, oznaczającej wysoki głos ptaków), odpowiadają za obsługę wyższego zakresu częstotliwości, obejmując zakres od 2 kHz do 20 kHz, a w przypadku specjalnych modeli nawet do 100 kHz. Są zaprojektowane tak samo, jak inne rodzaje głośników, ale charakteryzują się mniejszym rozmiarem. Wydobywający się z nich dźwięk jest dość kierunkowy, dlatego najlepiej brzmią wtedy, gdy są skierowane prosto na odbiorcę.

Głośniki niskotonowe

Głośniki niskotonowe, znane jako woofery (od angielskiego wyrazu dźwiękonaśladowczego „woof”, oznaczającego szczekanie psa), zostały zaprojektowane do obsługi wyższego zakresu częstotliwości. Występują w kilku rodzajach:

  • standardowe głośniki niskotonowe – częstotliwości od 20 do 2000 Hz,
  • subwoofery – częstotliwości niższe niż 200 Hz,
  • midwoofery – częstotliwości od 200 do 5000 Hz,
  • obrotowe głośniki niskotonowe – znacznie lepsze w tworzeniu dźwięków poniżej 20 HZ.

Większość typowych zestawów głośnikowych dla zwykłych konsumentów wyposażonych jest w standardowy głośnik niskotonowy lub oddzielny subwoofer.

Części zamienne

Podkategorie

Aktywne filtry

Nowy
Battery 12V/7000mAh - Akumulator
175,00 zł
Bezobsługowy akumulator kwasowo-ołowiowy
Monacor TF1525E/8 - głośnik
656,00 zł