Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Jakie elementy powinny wchodzić w skład kompletnego zestawu gitarowego?

Jakie elementy powinny wchodzić w skład kompletnego zestawu gitarowego?

Rozpoczynając swoją przygodę z grą na gitarze, trzeba zaopatrzyć się nie tylko w sam instrument, ale i kilka przydatnych akcesoriów. Jeśli nie do końca wiesz, co właściwie będzie ci potrzebne, przeczytaj dalszą część naszego wpisu. Wyjaśniamy w nim, jakie najważniejsze elementy wchodzą w skład kompletnego zestawu gitarowego.

Zestaw gitarowy — najważniejsze elementy

W naszym sklepie znajdziesz zestawy gitarowe z różnorodnymi akcesoriami. Jest jednak kilka takich elementów, które są w nich najczęściej spotykane. Jednym z nich jest stroik, który służy do strojenia instrumentu przed każdą grą. Tuner (inna nazwa stroika) jest konieczny szczególnie na początku przygody z grą na gitarze, ponieważ bez doświadczenia, na wstępnych etapach nauki, trudno jeszcze stroić samodzielnie “na słuch”.

Kolejny istotnym elementem jest kostka gitarowa. Nie jest ona niezbędna i nie wszyscy muzycy ją wykorzystują, ale warto sprawdzić, czy nie lepiej będzie ci się grało z kostką w dłoni. Z całą pewnością jednak przyda ci się zestaw strun, które trzeba okresowo wymieniać. Oprócz tego przydatny będzie pokrowiec na gitarę, który chroni instrument przed zakurzeniem i innymi czynnikami zewnętrznymi oraz ułatwi przechowywanie.

Oczywiście powyżej wymienione elementy to tylko najważniejsze przykłady tego, co może znajdować się w zestawie gitarowym. Przykładowo, zestawy z gitarą basową czy elektryczną, które najczęściej są nieco droższe, składają się z dużej liczby akcesoriów, w tym niezbędnych wzmacniaczy. Możliwy jest również zakup zestawu akcesoriów bez instrumentu, składającego się z głowy gitarowej i niewielkiej gabarytowo kolumny.

Dlaczego warto wybrać kompletny zestaw gitarowy?

Zakup kompletnego zestawu gitarowego to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę z grą na gitarze. W jednym zestawie otrzymujesz wszystko to, co będzie ci niezbędne, aby realizować swoją pasję. Nie musisz samodzielnie skompletować poszczególnych akcesoriów oddzielnie — otrzymujesz je od razu wraz z instrumentem. W ten sposób masz pewność, że w początkowej fazie szlifowania umiejętności niczego ci nie zabraknie.

Jest to nie tylko spora oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Zakup kompletnego zestawu gitarowego może okazać się korzystniejszy cenowo niż pojedynczych elementów oddzielnie.

Jeśli więc jesteś zainteresowany zestawem gitarowym, zapraszamy do naszego sklepu!