QSC CB10 - przenośny system nagłośnieniowy zasilany bateryjnie
Tutaj negocjuj cenę
od daty zakupu
już od 399 zł
QSC wprowadza na rynek w pełni bateryjny system nagłośnieniowy. Model CB10 to nie tylko kolejny głośnik mobilny, ale kompletne, profesjonalne narzędzie do pracy w terenie: z DSP, mikserem, łącznością Bluetooth i sterowaniem przez aplikację. Przełom dla marki, a szansa dla wszystkich, którzy potrzebują wolności od kabli bez rezygnacji z jakości.
QSC CB10 to kompaktowy, ale potężny głośnik bateryjny, który łączy łatwość obsługi z dobrym brzmieniem i wszechstronnym zastosowaniem: od małych koncertów i DJ‑setów, przez eventy firmowe, aż po prezentacje i mowy. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu, wbudowanemu mikserowi i sterowaniu z aplikacji, CB10 upraszcza nagłośnienie tam, gdzie liczy się szybkość i mobilność.
Lekki i wszechstronny, niezależny od kabli
QSC CB10 to dwudrożny, bateryjny system nagłośnieniowy z 10‑calowym głośnikiem niskotonowym i 1‑calowym driverem wysokotonowym. Całość napędza mocny wzmacniacz Class‑D o mocy 440 W i oferuje maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 127 dB – wystarczający do większości małych i średnich imprez. Waga 12,2 kg sprawia, że przenoszenie sprzętu nie jest obciążające nawet przy częstych zmianach lokalizacji.
CB10 możesz postawić na statywie, ustawić jako monitor sceniczny pod kątem 30° albo połączyć dwie sztuki bezprzewodowo w konfiguracji stereo dzięki True Wireless Stereo (TWS) przez Bluetooth.
Wbudowany mikser i prostota podłączeń
Ta konstrukcja ma w sobie trójkanałowy mikser, co oznacza realną gotowość do pracy tuż po wyjęciu z transportu:
- 2 kanały XLR combo – mikrofony, instrumenty, mikrofony pojemnościowe (z zasilaniem phantom, jeśli potrzebne),
- kanał 3 – wejście minijack stereo + Bluetooth do odtwarzania muzyki ze smartfona czy tabletu.
Każdy kanał ma własne presety DSP: Dance, Speech, Speech z duckingiem, Vocals i Acoustic Guitar, co ułatwia uzyskanie dobrego brzmienia bez głębokiej konfiguracji.
Sterowanie z aplikacji naprawdę ma sens
Sercem łatwości obsługi jest nowaplikacja QSC Loudspeaker Control. Po sparowaniu z CB10 użytkownik zyskuje dostęp do:
- dodatkowych presetów EQ,
- regulatora pogłosu (reverb),
- wzmocnienia mikrofonu,
- ogólnej kontroli poziomów.
To oznacza, że nawet użytkownik z ograniczonym doświadczeniem może szybko dopasować brzmienie do warunków sali lub rodzaju materiału — bez potrzeby zagłębiania się w techniczne detale.
Akumulator i mobilność
CB10 działa na wymiennym akumulatorze, który po pełnym naładowaniu daje do około 12 godzin pracy. Czas ładowania to ok. 4 h. Użytkownik może samodzielnie wymienić akumulator bez narzędzi — duży plus przy długich eventach lub trasach.
Dla kogo jest QSC CB10?
QSC CB10 nie jest kolejnym “głośnikiem Bluetooth”. To pełnowartościowy system PA, który:
- nie wymaga skomplikowanego ustawiania i wielu kabli,
- ma wbudowany mikser i DSP ułatwiający konfigurację dźwięku,
- działa długo na baterii i jest łatwy w transporcie,
- pozwala na sterowanie przez aplikację – także dla początkujących użytkowników.
To świetna propozycja dla mobilnych DJ‑ów, małych zespołów, prezentacji i eventów, gdzie prostota, mobilność i jakość idą w parze.


