Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

TC Helicon MP-75 - mikrofon dynamiczny
  • TC Helicon MP-75 - mikrofon dynamiczny

TC Helicon MP-75 - mikrofon dynamiczny

O dostępność zapytaj sprzedawcę
MP75
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł

TC Helicon MP-75 - mikrofon dynamiczny

Mikrofon dynamiczny, charakterystyka superkardioidalna, funkcja MIC CONTROL sterująca urządzeniami TC-Helicon, opatentowana konstrukcja kapsuły Lisemer z magnesem neodymowym, w zestawie uchwyt mikrofonowy MIC CLIP

Spełnienie marzeń każdego wokalisty
Popularność jaką cieszą się urządzenia TC Helicon to zasługa przede wszystkim niebywałej intuicji producenta przy zaspokajaniu potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego wokalisty.

Dwa nowe mikrofony MP-70 i MP-75 dobitnie potwierdzają tę tezę, wnosząc na rynek mikrofonów wokalnych powiew świeżości i nowoczesną technikę. Innowacyjna technologia, dotrzymująca kroku obowiązującym realiom scenicznym oraz wymaganiom nowoczesnych procesorów efektowych z pewnością okaże się nie do przecenienia!

Jeszcze jeden mikrofon wokalny na rynku?
Tylko w teorii, w praktyce MP-75 to niebagatelny mikrofon tworzony od podstaw z myślą o współczesnym wokaliście. W dynamicznym mikrofonie o superkardioidalnej charakterystyce, kapsułę Lismer umieszczono w taki sposób by jak najlepiej wytłumić dźwięki spoza osi oraz wyeliminować sprzężenia. Membranę wykonano z dwóch rodzajów materiałów, co pozwoliło uzyskać optymalną charakterystykę przenoszenia zarówno na niższych jak i wyższych częstotliwościach. Nowy mikrofon charakteryzuje się pasmem przenoszenia 50 Hz – 18 kHz, impedancją 150 Ohm oraz maksymalnym poziomem SPL 94 dB.

Wyśrubowane parametry to nie wszystko, gwarancją żywotności mikrofonu jest solidna, wytrzymała konstrukcja na czele z grillem, wykonanym z hartowanej stali.
Jeśli w Sèvrès pod Paryżem znajduje się międzynarodowy wzorzec metra, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby obok umieścić MP-75, jako modelowy przykład mikrofonu wokalowego. Dzięki nowemu mikrofonowi, odwzorowanie na scenie tego, co powstało w studiu nigdy nie było prostsze!

Unikalna funkcja MIC CONTROL
Nowością w mikrofonie MP-75 jest funkcja MIC CONTROL, która pozwala sterować procesorami wokalnymi TC Helicon za pomocą przycisku umieszczonego w obudowie mikrofonu, umożliwiając w ten sposób łatwe załączanie bądź wyłączanie danego efektu. Pomysłowe rozwiązanie skutkuje niespotykaną dotąd swobodą poruszania się wokalisty na scenie.

Wystarczy podłączyć mikrofon do dowolnego procesora TC Helicon wyposażonego w złącze USB [w niektórych przypadkach wymagana będzie darmowa aktualizacja oprogramowania] by po chwili cieszyć się doskonałym brzmieniem generowanych efektów z dowolnego miejsca na scenie.

NAJWIĘCEJ POWODÓW DO RADOŚCI ZYSKAJĄ UŻYTKOWNICY:

- VoiceLive Touch i VoiceLive 2, zdalne sterowanie dla loopera i przycisku Shortcut,

- VoiceTone Harmony G-XT, włączanie i wyłączanie harmonii, przełączanie presetów,

- VoiceTone Create XT, uruchamianie funkcji Bypass, przełączanie presetów,

- VoiceTone Synth, włączanie bądź wyłączanie efektu Hardtune i Vocoder, przełączanie presetów,

- Małych efektów podłogowych z serii VoiceTone Singles [T1, C1, D1, R1, H1, E1, X1], możliwość kontrolowania dowolnego efektu wśród kostek połączonych łańcuchowo.

UNIKALNE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE MP-75 NA TLE KONKURENCJI:

- Superkardioidalna charakterystyka,

- Pasmo przenoszenia: 50 Hz – 18 kHz,

- Obudowa z ciśnieniowo odlewanego cynku,

- Opatentowana konstrukcja kapsuły Lisemer z magnesem neodymowym zapewniająca wysoki poziom wyjściowy,

- Membrana wykonana z dwóch rodzajów materiałów, co skutkuje optymalną charakterystyką przenoszenia zarówno na niższych jak i wyższych częstotliwościach,

- W zestawie uchwyt mikrofonowy, MIC CLIP.

Dane techniczne

OGÓLNE:

- Rodzaj mikrofonu: Dynamiczny,
- Charakterystyka: Superkardioidalna,
- Pasmo przenoszenia: 50 Hz – 18 kHz,
- Impedancja: 150/ 300 Ohm,
- Maksymalny SPL: 94 dB.

WYMIARY:

- Wysokość: 185 mm,
- Średnica [maks.]: 50 mm.

WAGA:

- Waga: 0,29 kg.

KONSTRUKCJA:

- Obudowa z ciśnieniowo odlewanego cynku,
- Opatentowana konstrukcja kapsuły Lisemer z magnesem neodymowym zapewniająca wysoki poziom wyjściowy,
- Membrana wykonana z dwóch rodzajów materiałów, co skutkuje optymalną charakterystyką przenoszenia zarówno na niższych jak i wyższych częstotliwościach,
- Dodatkowo wyposażony w przełącznik powiązany z funkcją MIC CONTROL.

Specyficzne kody

Komentarze (0)