Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy
 • United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy
 • United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy
 • United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy

United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy

3 999,00 zł
Brutto
O dostępność zapytaj sprzedawcę
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł
Szt:

Dyskusję można wreszcie zakończyć

UT Twin87 ma zarówno ducha oryginalnych klasyków, jak i nowoczesnych wersji mikrofonów typu „87”. United po raz pierwszy stworzyło mikrofon, który używa dwóch obwodów i może sam dokonać rekonfiguracji w celu jak najdokładniejszego odtworzenia możliwości dźwiękowych dwóch mikrofonów. UT Twin87 jest wyposażony w nawijany przez nas transformator produkcji amerykańskiej z dużym rdzeniem, naszą autorską podwójną membranę napyloną 24-karatowym złotem/kapsułę typu K87 z podwójną płytą tylną, oraz w szeroką gamę elementów składowych o najwyższej jakości, tj. polistyren, tantal, wielowarstwowe, ceramiczne kondensatory WIMA, metalowe i węglowe rezystory warstwowe, oraz starannie dobrane tranzystory.
Klasyk czy nowoczesny? UT Twin87 właśnie zamyka dyskusję, mówiąc – jedno i drugie.

Topologia podwójnego obwodu elektrycznego

UT Twin87 łączy autentyczne możliwości dźwiękowe dwóch „87ek” w jednym sprzęcie. Dokładnie porównaliśmy wartości i rodzaje elementów składowych oraz różnice pomiędzy obwodami pierwszych z mikrofonów 'golden reference’ i niektórych spośród najnowszych wersji. Modele te uważnie zbadaliśmy i opisaliśmy, a także dokładnie wychwyciliśmy różnice pomiędzy ich brzmieniami. Nie ma żadnych obwodów 'EQ/boost’ czy cyfrowych sztuczek, które mogłyby dać taki efekt, UT Twin87 dosłownie przełącza się pomiędzy dwiema odrębnymi topologiami obwodów „87ek”, które dzieli niemal pół wieku. W trybie klasycznym UT Twin87 polaryzuje kapsułę mikrofonu bezpośrednio poprzez zasilanie fantomowe, co pozwala na skorzystanie z odizolowanej podwójnej płyty tylnej kapsuły, tak samo jak w pierwszych mikrofonach typu „87”. Obwody z Hi-Z czy te z deemfazą korzystają z takich samych elementów składowych, co oryginał. W rezultacie brzmienie jest cieplejsze, łagodniejsze i bardziej wybaczające. W trybie nowoczesnym kapsuła jest polaryzowana poprzez obwód oscylatora FET przez napięcie większe, niż w późniejszych wcieleniach klasycznego mikrofonu. Skutkuje to większą czułością kapsuły i gorętszym sygnałem wysyłanym do obwodu wzmacniacza. W tym trybie obwody z Hi-Z i deemfazą także korzystają z takich samych elementów składowych co późniejsze „87ki”. Brzmienie staje się przez to głośniejsze, nieco jaśniejsze i bardziej wyraźne, zwiększając jego maksymalny zasięg i nadając bardziej bezpośredni charakter.

Kapsuła UT87 produkcji UNITED

UT Twin 87 jest wyposażony w kapsułę K87 naszej produkcji oraz podwójną membranę/kapsułę z podwójną płytą tylną. Kapsuła UT-K87 jest wykonana z frezowanego mosiądzu, obłożona 6-mikronową japońską folią PET (Mylar), a jej membrana jest napylona 24-karatowym złotem. Kapsuły są obkładane folią w sterylizowanych pomieszczeniach. W trybie klasycznym kapsuła polaryzuje się w zwykłych dla zasilania fantomowego napięciach (optymalnie +48v), a odizolowaną płytę tylną wykorzystuje się, żeby osobno spolaryzować przód i tył mikrofonu. W trybie nowoczesnym płyty tylne kapsuły są połączone, a napięcie potrzebne do polaryzacji jest zwiększane (powoli i stopniowo) do około 63 Voltów za pomocą specjalnie zaprojektowanego do tego celu obwodu.

Autorskie transformatory UNITED

Porównaliśmy wiele poprzednich modeli oryginalnego niemieckiego transformatora, czerpiąc inspirację przede wszystkim z większych, starszych modeli. Wiedząc, że transformatory mogą być ograniczone przez mały rozmiar, opracowaliśmy nasz własny, który ma niemal 4-krotnie większą masę metalu od innych mikrofonów typu „87”. Ta część sprawia, że w urządzeniu na pewno nie ma żadnych wąskich gardeł czy słabości wewnętrznych, a także że nie będzie żadnych strat w trakcie przekazywania sygnału z mikrofonu przez kabel. Nasz transformator ma otwarte brzmienie, dużo wolnej przestrzeni oraz czysty, trójwymiarowy dźwięk i nigdy nie będzie zakłócać niskich częstotliwości. Nasze transformatory są produkowane w USA, nawijane i składane z niklowanymi laminatami. Chociaż mogliśmy użyć mniejszego czy tańszego transformatora postanowiliśmy nie iść na kompromis.

To nie jest zwykły mikrofon – To mikrofon UNITED

Nowoczesne mikrofony typu „87” korzystają z filtra sygnału wyjściowego, który blokuje zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne. Przez lata wiele osób zastanawiało się czy ten filtr wzmacnia czy raczej osłabia wydźwięk tego mikrofonu. UT Twin87 rozstrzygnął i ten dylemat, pozwalając, na włączenie/wyłączenie tego filtra w każdym momencie, zarówno w trybie klasycznym jak i w nowoczesnym! Gdy UT Twin 87 jest przestawiony na charakterystykę kardioidalną, dyskretnie korzysta on z jednej z wielu zmyślnych modyfikacji „prawdziwej kardioidalności”. Zamiast działać w aktywnym (włączanym) trybie kardioidalnego mikrofonu, UT Twin87 całkowicie odłączy się od wybranego obwodu i rozłączy się z tylną membraną kapsuły. Pozwala to uzyskać funkcję kardioidalną, która jest cieplejsza, czystsza i pozwala uzyskać dużo czystszy sygnał, bez szumu.
Wszystkie te dodatkowe funkcje i elementy składowe najwyższej jakości sprawiają, że UT Twin87 to naprawdę wyjątkowy mikrofon. Jego prawdziwa siła tkwi jednak w tym jak dobrze odtwarza brzmienie, które inżynierowie dźwięku pokochali w innych „87kach”. Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy co na nim nagracie.

Specyfikacja

 • Rodzaj: Mikrofon pojemnościowy
 • Membrana: Podwójna membrana 6-mikronowa, napylona 24-karatowym złotem, Mylar (folia PET)
 • Kapsuła: UT Series, mosiężna 34mm, odizolowana podwójna płytka tylna K87
 • Zasilanie: fantom +48v (XLR)
 • Wtyk: 1 XLR (wymagany)
 • Pasmo przenoszenia częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 117dB (bez tłumika), 127dB (z tłumikiem) współczynnik zawartości harmonicznych przy .5%
 • Charakterystyka: kardioidalna, ósemkowa, dookólna
 • Impedancja wyjściowa: 27 Ω
 • Wzmacniacz: z tranzystorem polowym
 • Szum własny mikrofonu: <10dB (tryb kardioidalny, bez tłumika, bez filtra górnoprzepustowego)
 • Wyjście: nawijany transformator UT Series, wyprodukowany w USA, niklowany galwanicznie, frezowany, z litego mosiądzu
 • Filtr górnoprzepustowy: 80hZ (obniża o 12dB)
 • Tłumik: -10dB
 • Złącze: XLR pokryte 24-karatowym złotem, 2 piny HOT, 1 pin GND
 • Zawieszenie uchwytu: uchwyt antywibracyjny (dołączony)
 • Wymiary: wysokość: 220mm, obwód: 55mm, głębokość uchwytu: 190mm