Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

DPA 2028 - mikrofon dynamiczny

DPA 2028 - mikrofon dynamiczny

O dostępność zapytaj sprzedawcę
Oblicz ratę!
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł

Mikrofon 2028 zapewnia naturalny dźwięk, z którego słynie DPA i który pozwala błyszczeć wszystkim wokalom.
Jest idealny dla wszystkich: od artystów niezależnych po wokalistów koncertujących na całym świecie, doskonale nadaje się do występów na żywo, transmisji i profesjonalnych zastosowań audio oraz wideo.

Model 2028 został skonstruowany w celu zapewnienia tego samego niesamowitego brzmienia, co flagowy mikrofon d:facto™. Został on również zoptymalizowany, podobnie jak d:facto, pod kątem wyzwań typowych dla sceny live.

Właściwie nie potrzebuje żadnej (lub potrzebuje bardzo niewielkiej) korekcji EQ, aby brzmiało to tak, jakbyś stał obok wokalisty i słuchał jego występu. Pozwala to piosenkarzowi skupić uwagę całkowicie na swoim wokalu, jakby nie korzystał z mikrofonu, co powoduje mniejsze obciążenie głosu.
Ponadto transparentność pozwala realizatorom dźwięku na poświęcenie czasu na kształtowaniu brzmienia zamiast ukrywanie artefaktów.

„Widzieliśmy zapotrzebowanie na doskonały mikrofon wokalny, który ma właściwości dźwiękowe naszej serii d:facto 4018, ale w niższej cenie. Ten mikrofon przerasta oczekiwania – sprawdza się znacznie lepiej niż cokolwiek innego w swoim przedziale cenowym” – mówi René Mørch, Product Manager w DPA Microphones.

Model 2028 jest wyposażony w całkowicie nową kapsułę zamontowaną na stałe oraz specjalnie skonstruowane mocowanie antywstrząsowe i pop-filtr. Wykazuje on superkardioidalną charakterystykę kierunkową oraz słynną, jednolitą charakterystykę pozaosiową DPA. Zapewnia to mikrofonowi bardzo wysoki poziom wzmocnienia przed sprzężeniem zwrotnym, a jednocześnie ułatwia ograniczanie przesłuchów z innych instrumentów znajdujących się w bliskiej odległości i odbieranie dźwięku w naturalny sposób.

„Skonstruowaliśmy ten mikrofon tak, aby brzmiał tak, jakby wokalista nie używał mikrofonu.
Uzyskujesz pełny, naturalny dźwięk głosu artysty, a nie to, jak mikrofon myśli, że artysta brzmi.
Daje to wiele swobody realizatorowi dźwięku w kreatywności – może on pracować nad stworzeniem unikalnego brzmienia dla wykonania opartego na czystym, naturalnym wokalu” – mówi René Mørch.

W związku ze spodziewanym zużyciem, które towarzyszy występom na żywo, zarówno zewnętrzną siatkę, jak i wewnętrzny pop-filtr mikrofonu 2028 można odłączyć i wypłukać.

Model 2028 oferowany jest w trzech wariantach: przewodowym XLR z uchwytem i w dwóch konfiguracjach mikrofonów bezprzewodowych, które są zgodne z najpowszechniej stosowanymi w branży systemami mikrofonów bezprzewodowych – z adapterem SL1, kompatybilnym ze standardami Shure, Sony i Lectrosonics oraz z adapterem SE2, kompatybilnym z Sennheiserem.