Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

RPG S.I.A.B. Bronze/PolyFlex - zestaw wykładzin akustycznych
  • RPG S.I.A.B. Bronze/PolyFlex - zestaw wykładzin akustycznych

RPG S.I.A.B. Bronze/PolyFlex - zestaw wykładzin akustycznych

O dostępność zapytaj sprzedawcę
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł

RPG S.I.A.B. Bronze/PolyFlex - zestaw wykładzin akustycznych

W dobie licznie powstających małych studiów muzycznych wciąż podstawowym problemem jest ich właściwa akustyka. Nowe studia powstają najczęściej w przypadkowych pomieszczeniach nieprzystosowanych do poprawnego odsłuchu dźwieku. Wychodząc na przeciw tym potrzebom amerykańska firma RPG opracowała, tani uniwersalny zestaw wykładzin akustycznych, które w sposób kompleksowy poprawiają błędy akustyczne typowych pomieszczeń.
Zastosowanie odpowiednio wyprofilowanych materiałów ze specjalnego tworzywa (patent VDAC -Nesting Technology) typu polyflex (tworzywo palne) lub melaflex (tworzywo niepalne) pozwala rozproszyć lub wytłumić niepożądane częstotliwości i wyrównać tym samym ich rozkład w pomieszczeniu.

Na S.I.A.B. składają sie elementy rozpraszająco-tłumiące, które klei się do ściany począwszy od wysokości 60 cm w zwyż.
Typowy zestaw przeznaczony jest do pomieszczeń o wymiarach maksymalnych: 4,5 x 3 x 2,5m, dla większych należy dobrać dodatkowe elementy składowe.
 
W skład zestawu wchodzą:
 [] Profoam Tiles
 Spełniają one rolę elementów rozpraszajaco-pochłaniających. Stosuje się je na wyłożenie ścian za słuchaczem, dzięki nim uzyskujemy efekt rozproszenia fal, a nie tylko pochłaniania. Szczególnie powyżej czestliwości 1000 Hz ProFoam Tiles realizuje wzrost rozpraszania dzięki zwiększonemu współczynnikowi rozpraszania w tym zakresie.
 Rozproszeniu podlegają głownie średnie i wysokie czestotliwości, co ma szczególne znaczenie na dobrą percepcję dźwieku, gdyż SIAB nie wytłumia określonych częstotliwości lecz wyrównuje ich rozkład, odczuwalnie poprawiając komfort słuchania.
 
[] Profoam Panels
Ich zadanie to pochłanienie pierwszych odbić dźwieku. Dzięki specjanemu ukształtowaniu (patent VDAC -Nesting Technology), elementy te pochłanią częstotliwości, których jest największe natężenie w każdym pomieszczeniu, szczególnie dotyczy to dolnego pasma akustycznego (niski wokal, wysoka gitara basowa).
 Mozna stosować nawet kilka (do 3) warstw Profoam Panels i ukształtować charakterystykę pomieszczenia w sposób niemalże płaski!
 
[] ProCorners
 zapewnia równomierność odbić w rogach pokoju. Jak wiemy każdy narożnik wzmacnia niskie tony powodując powstanie czestoliwości szczególnie z zakresu pasma 100-200Hz. Jak pokazuje chrakterystyka ProCorner w tym zakresie pasmo częstotliwośći zostało wyrównane.
 
S.I.A.B. Bronze/PolyFlex produkowany jest w kolorach: grafitowym, purpurowym i niebieskim, a także białym (wersja MelaFlex)
 
S.I.A.B. Bronze/PolyFlex może być stosowany w pomieszczeniach o klasie bezpieczeństwa B i C. Dla pomieszczeń klasy A można zastosować S.I.A.B. wykonany z tworzywa Melaflex(kolor biały), który wytrzymuje dwugodzinne działanie ognia.

Uwaga:
Czesto zdarzają sie rozwiązania, które jedynie korzystają z wybranych elementów akustycznych (jak różnego rodzaju gąbki), które najczęściej tylko pochłaniają dźwięk, prowadzi to do zniekształcenia obrazu dźwiękowego oraz do nadania charakterystycznej przytłumionej barwy danemu pomieszczeniu, jednak S.I.A.B. jest wolny od tej wady!

Waga: 15 kg

Specyficzne kody

Komentarze (0)