Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
W jakie akcesoria do mikrofonu warto się zaopatrzyć?

W jakie akcesoria do mikrofonu warto się zaopatrzyć?

Chcesz nagrywać wokal czy materiały na Youtube? Choć bez dobrego mikrofonu ani rusz, sam mikrofon to nie wszystko. Niezbędne będą również różnego rodzaju akcesoria mikrofonowe, które zwiększą jego funkcjonalność oraz poprawią komfort jego użytkowania. Podpowiadamy, jakimi akcesoriami warto się zainteresować.

Statyw mikrofonowy

Nie zawsze mikrofon wygodnie jest dzierżyć w dłoni. Wówczas przydatny okazuje się statyw mikrofonowy, który przytrzyma mikrofon w odpowiedniej pozycji. Dostępne są różne rodzaje statywów. Najpopularniejsze są statywy proste, które służą przede wszystkim do wokalu i rejestracji niektórych instrumentów. Nieco bardziej zaawansowanymi konstrukcjami są statywy z ramieniem, które dzięki możliwości łatwiejszego ustawienia wysokości mikrofonu są bardziej uniwersalne. Na scenie stosuje się również statywy krótkie, które przeznaczone są do nagłaśniania bębna perkusyjnego czy pieca gitarowego. Jeśli chcesz nagrywać vlogi czy podcasty w domowym zaciszu, postaw na statyw stołowy, który bez problemu zmieści się na biurku koło komputera.

Pop filtr i ekran akustyczny

Chcesz, żeby Twoje nagrania brzmiały naprawdę dobrze? Koniecznie zaopatrz się w pop filtr. To niedrogie, ale bardzo przydatne akcesorium zredukuje eksplozje powietrza powodowane przez „wybuchowe” dźwięki, takie jak litery „P” i „B”, jak również syczenie przy głoskach „SZ” oraz „CZ”. Krótko mówiąc: dzięki pop filtrowi nagrane dźwięki będą przyjemniejsze dla ucha. Jeśli nagrywasz w pomieszczeniu o słabej akustyce, zainwestuj także w ekran akustyczny do mikrofonu. Wytłumi on niepożądane odbicia akustyczne, hałasy z otoczenia, pogłosy i echa, pozwalając uzyskać możliwie najbardziej „suche” nagranie bez konieczności rozbudowy studia.

Osłona przeciwwietrzna

Planujesz używać mikrofonu na zewnątrz? Musisz zapewnić mu ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Zaopatrz się w osłonę przeciwwietrzną, która wytłumi niepożądane szumy wiatru oraz inne dźwięki otoczenia, pozwalając uzyskać czysty i wyraźny dźwięk oraz ułatwiając bieżący odsłuch podczas pracy. W sprzedaży możesz znaleźć różne rodzaje osłon, przy czym najpopularniejsze są modele wykonane z gąbki oraz sztucznego futra. Podczas zakupu osłony przeciwwietrznej upewnij się, że będzie pasować do Twojego modelu mikrofonu.