Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
MY RODE REEL powraca

MY RODE REEL powraca

Największy na świecie konkurs krótkich form filmowych powrócił wraz z nagrodami o łącznej wartości 1 miliona dolarów w gotówce.

Firma RØDE Microphones ogłosiła powrót największego na świecie konkursu filmów krótkometrażowych, My RØDE Reel. Teraz, w siódmym roku, producent ponownie podbił stawkę, ustalając do wygrania nagrody o łącznej wartości 1 miliona dolarów w gotówce. To największa nagroda pieniężna, jaką kiedykolwiek przyznano w konkursie filmów krótkometrażowych, potwierdzająca, że My RØDE Reel jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu filmowców na całym świecie. Zapisy już rozpoczęte. Zakończenie konkursu 7 października.

Czym jest MY RØDE REEL?

My RØDE Reel to największy na świecie konkurs filmów krótkometrażowych. W ciągu ostatnich sześciu lat do konkursu zgłoszono ponad 16 000 filmów z 94 różnych krajów, a firma RØDE przyznała ponad 3,5 miliona dolarów nagród zarówno początkującym, jak i uznanym twórcom filmowym. Konkurs My RØDE Reel zapoczątkował setki karier, zapewniając filmowcom globalną platformę do zdobywania rozgłosu, oferując granty i stypendia oraz rozdając tony mikrofonów RØDE i sprzętu filmowego. W 2020 roku My RØDE Reel jest większy i lepszy niż kiedykolwiek.

Nagrody i kategorie

Zwycięzcy My RØDE Reel 2020 dostaną swój udział w największej nagrodzie pieniężnej o wartości 1 mln USD, jaką kiedykolwiek przyznano w konkursie filmów krótkometrażowych.

Ta inicjatywa wywodzi się z apelu założyciela i prezesa RØDE Petera Freedmana, który kupił na aukcji kultową gitarę Kurta Cobaina „MTV Unplugged” za rekordową cenę 6,01 mln USD. Kupił ją po to, by zwrócić uwagę na zmagania światowego przemysłu artystycznego. Freedman planuje zabrać ją na światowe tournee po wystawach, a cały dochód (w tym gitara) zostanie przeznaczony na sztuki performatywne.

„Dawanie twórcom przewagi zawsze było podstawą tego, co robimy jako firma” – mówi dyrektor generalny RØDE Damien Wilson. „Czy to poprzez rozdawanie sprzętu, przyznawanie stypendiów, czy też zapewnianie platformy do zaprezentowania ich pracy ogromnej publiczności – celem My RØDE Reel zawsze było pomaganie filmowcom w zrobieniu kolejnego kroku w karierze ”.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy rozdać tak ogromną nagrodę pieniężną” – kontynuuje. „Ludzie z branży filmowej teraz ciężko pracują. W tym roku chcieliśmy nie tylko dać uczestnikom szansę na wygranie mikrofonów RØDE i niesamowitego sprzętu, ale także zaoferować znaczną kwotę pieniędzy na rozpoczęcie kariery, sfinansowanie nowych projektów czy pokrycie kosztów utrzymania, by filmowcy mogli kontynuować pracę w tych trudnych czasach. Te pieniądze pomogą wielu ludziom”.

Autorzy trzech najlepszych filmów z każdej z kategorii konkursowych dostaną udział w puli nagród pieniężnych w wysokości 1 miliona dolarów, z wyjątkiem głównej nagrody, która powędruje do zwycięzcy wybranego przez jurorów. Ta nagroda, o wartości 200 000 dolarów, odmieni jego życie!

Łącznie jest 10 kategorii:
– 5 kategorii gatunkowych: Dramat, Komedia, Akcja, Dokument, Animacja i Za kulisami
– 5 kategorii specjalnych: Wybór sędziów, Wybór publiczności, Projekt dźwięku, Młody filmowiec i Najlepszy film chiński.
W sumie 28 filmowców otrzyma swoją część nagrody pieniężnej.

Oprócz tej niesamowitej puli nagród pieniężnych, RØDE rozdaje również pakiet nagród zwycięzcom w 10 kategoriach. W pakiecie jest sprzęt wiodących światowych marek filmowych, w tym Lumix, Nanlite, Zhiyun, Mzed, Musicbed, Rhino, Adobe, Brevite, Pelican, Arri oraz oczywiście mikrofony i akcesoria RØDE. W połączeniu z gotówką podnosi to całkowitą pulę nagród do ponad 1,5 miliona dolarów, co jest zdecydowanie największą ofertą w konkursie filmów krótkometrażowych.

Jak wziąć udział w MY RØDE REEL?

Przystąpienie do konkursu My RØDE Reel jest proste:

  • Wejdź na myrodereel.com i zaloguj się lub zarejestruj konto, aby uzyskać dostęp do pakietu startowego. Zawiera kartę tytułową My RØDE Reel, która musi pojawić się na początku Twojego filmu.
  • Nakręć 3-minutowy film krótkometrażowy. Brief jest całkowicie dowolny – przejrzyj różne kategorie, by znaleźć inspirację co do reżyserii filmu.
  • Nakręć 3-minutowy film za kulisami (BTS), który musi przedstawiać produkt RØDE.
  • Prześlij swój krótki film i film BTS na kanał YouTube, a następnie prześlij ten link do myrodereel.com
  • Udostępnij swój film, aby mieć szansę na wygranie nagrody publiczności.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak się zarejestrować, wejdź na myrodereel.com i zaloguj się lub zarejestruj konto. Znajdziesz tam pakiet startowy, informacje o konkursie, gratisy, wskazówki, inspiracje i nie tylko.

Zgłoszenia do konkursu są już przyjmowane. Zgłoszenia można przesyłać do godziny 12:00 (AEDT/GMT + 11) w środę, 7 października 2020 r. Wejdź na myrodereel.com, aby uzyskać więcej informacji.