Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Efektowne i efektywne oświetlenie dla zespołu weselnego

Efektowne i efektywne oświetlenie dla zespołu weselnego

Masz zespół weselny lub dopiero chcesz go założyć i zastanawiasz się, jak zapewnić efektowną i efektywną oprawę obsługiwanych imprez? Sama muzyka nie wystarczy – potrzebne będzie również odpowiednie oświetlenie. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, z którego dowiesz się, w jakie urządzenia oświetleniowe warto się zaopatrzyć.

Reflektory sceniczne – światło zawsze tam, gdzie trzeba

Żaden zespół weselny nie może się obejść bez reflektorów scenicznych. Za ich pomocą można oświetlić scenę, jak również podświetlić wybraną przestrzeń, która jest w danym momencie najważniejsza. Współcześnie, zamiast popularnych niegdyś reflektorów żarówkowych, stosowane są reflektory LED PAR. Dzięki zastosowaniu diod LED charakteryzują się żywotnością oraz wytrzymałością. Nowoczesne reflektory sceniczne mogą być kontrolowane za pomocą sterownika DMX, co umożliwia inteligentne sterowanie oświetleniem – jego kolorem czy natężeniem. Najlepszym wyborem dla początkujących zespołów weselnych będą małe, lekkie i poręczne reflektory LED PAR, które można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Często sprzedawane są w zestawach po kilka sztuk. Zamiennikiem lub uzupełnieniem reflektorów mogą być zestawy LED PAR na statywie.

Efekty świetlne – dyskotekowe doznania

Aby goście podczas tańca i weselnych zabaw mogli poczuć się jak na prawdziwej dyskotece, warto uzupełnić wyposażenie swojego zespołu o różnego rodzaju efekty świetlne. To urządzenia zapewniające efekty typu skaner, moonflower czy stroboskopowy, jak również projektory gobo, które pokryją parkiet wzorami gobo, efektem kolorów wash czy efektem lasera w różnych kolorach. Bardziej zaawansowane urządzenia tego typu mają wbudowanych kilka efektów świetlnych, dzięki czemu sprawdzą się w różnych warunkach.

Głowy ruchome – wiązki światła we wszystkich kierunkach

Głowy ruchome są doskonałym uzupełnieniem innych urządzeń oświetleniowych. To urządzenia o zróżnicowanej mocy i funkcjach, które można obracać w dwóch osiach. Już jedna sztuka potrafi zrobić sporą różnicę i urozmaicić każde wesele. Głowy ruchome występują w różnych rodzajach. Modele spot zapewniają wyraźny kształt plamy świetlnej, urządzenia typu wash emitują rozproszone światło o rozmytych krawędziach, a głowice beam świecą silnie skupionym snopem światła. Dostępne są także wielofunkcyjne głowy ruchome, łączące w sobie funkcjonalność dwóch lub trzech wymienionych powyżej typów.

Inne urządzenia i akcesoria

Wszystkie opisane powyżej urządzenia oświetleniowe trzeba umieścić na odpowiedniej wysokości. Zazwyczaj służy do tego rampa oświetleniowa, czyli kratownica umieszczona na dwóch statywach. Przy jej zakupie należy kierować się przede wszystkim maksymalnym obciążeniem. Ciekawym uzupełnieniem oświetlenia jest wytwornica dymu. Na wytworzonym przez nią dymie załamują się wiązki światła, dzięki czemu oprawa wesela jest jeszcze efektowniejsza. Do sterowania wszystkimi opisanymi urządzeniami przyda się wspomniany już sterownik DMX i odpowiednie przewody lub odbiorniki bezprzewodowe.