Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Jak wybrać właściwą głowę ruchomą?

Jak wybrać właściwą głowę ruchomą?

Głowy ruchome należą do najefektowniejszych urządzeń oświetleniowych. Wykorzystywane są głównie na scenie, ale nie tylko – stosuje się je także na przykład do iluminacji budynków. Jeśli zastanawiasz się, jaka głowa ruchoma będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem.

Głowy ruchome spot

Głowy ruchome spot emitują snop światła z wyraźną plamą w określonym kształcie, takim jak koło czy sześcian. Stosowane są do oświetlania głównych obiektów na scenie, na przykład koncertującego solisty, aktora siedzącego na krześle bądź mówcy wygłaszającego przemowę. Wykorzystywane są również podczas imprez w dyskotekach i klubach oraz jako źródło światła w salach audytoryjnych, konferencyjnych czy aulach. Głowice tego typu mogą świecić różnymi kolorami, a także tworzyć nawet bardzo skomplikowane wzory.

Głowy ruchome wash

Głowy ruchome wash emitują snop światła o nieostrych, sprawiających wrażenie rozmytych krawędziach. Przeznaczone są do oświetlenia danego fragmentu sceny wybranym kolorem i mocą. Dzięki zastosowaniu układu optycznego z soczewką pierścieniową typu Fresnel mogą zastępować reflektory Fresnel oraz naświetlacze. Oferują możliwość regulacji kąta świecenia w zakresie do kilkudziesięciu stopni. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w pixel mapping, co sprawia, że można za ich pomocą tworzyć proste grafiki.

Głowy ruchome beam

Głowy ruchome beam emitują silnie skupiony snop światła, który można obserwować nawet ze znacznej odległości. Wyróżniają się bardzo wąskim kątem świecenia – zazwyczaj w zakresie kilku stopni. Z wykorzystaniem głowy tego typu można efektownie oraz efektywnie „oświetlić niebo”, przeciąć scenę wiązkami światła, a także oświetlić kulę lustrzaną na sali dyskotekowej czy w trakcie pokazu tanecznego. Głowy beam stosowane są najczęściej w roli dopełnienia innych urządzeń oświetleniowych.

Inne głowy ruchome

W ofercie naszego sklepu dostępne są również inne głowy ruchome. Są to na przykład głowice wielofunkcyjne, które łączą funkcjonalność głowic spot oraz wash, a nawet wszystkich trzech opisanych wyżej rodzajów głowic. Posiadamy także głowice pozwalające osiągnąć nietypowe efekty, takie jak flower czy pierścienie wokół głównej soczewki. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej głowy ruchomej, nie wahaj się z nami skontaktować!