

Czym jest Nonabeam?
BriteQ nonabeam właśnie trafił do sprzedaży. Produkt który współtworzyła firma Splendit od dwóch miesięcy był testowany w boju przez Polskich realizatorów. Warto podkreślić, że za wyjątkiem producenta set który trafił do naszego to było jedyne 6 sztuk dostępne do testów na świecie. Dystrybutor Grupy Beglec w tym BritQ’a udostępnił urządzenia między innym Matuszowi Krzusiowu ( Enej ), Kamilowi Borzeskiemu ( Poparzeni Kawą Trzy ), Darkowi Filkowi ( Voo Voo ) czy znanemu i cenionemu w świecie oświetlenia Jackowi Chojczakowi ( Green Beam Design ). Na prośbę TSE zestaw pojechał również na Oświęcim Life Festival 2018.
Urządzenie przypomina inną oprawę używaną między innymi w teatrach i telewizji opartą na świetle żarowym. Słowo „ przypomina” jest tu słowem kluczowym. Przede wszystkim produkt marki BriteQ jest opart na technologii LED. Do dyspozycji mam 9 beamów po 60 W każdy o temperaturze barwowej od 3000 K do 6000 K, oraz podświetlany panel przedni ( aura RGB ). Nonabeam daje możliwość sterowania pojedynczymi wiązkami, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów. Dodajmy również, że jest opcja skorzystanie z 4 krzywych dimmera, co poniekąd pozwala na symulowanie światła żarowego. Z realizacji na których urządzenia były do tej poryw wykorzystywane widać, że możliwości zastosowania nonabeama ogranicza tylko wyobraźnia osób projektujących oświetlenie na scenie.
Produkt już wzbudza ogromne zainteresowanie w Polsce i na Świecie, jedna z jego najważniejszych cech to fakt że nie jest kolejną ruchomą głowicą, jest czymś innym, co przy odrobinie szczęścia może stać się produktem na swój sposób kultowym. Polski dystrybutor – Lighting Center robi wszystko by umożliwić wypróbowanie urządzeń jak największe ilości realizatorów i słusznie – nonabeam rozkochuje w sobie już po pierwszym teście .