Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Jaki mikrofon kupić? Dobieramy rodzaj sprzętu do potrzeb

Jaki mikrofon kupić? Dobieramy rodzaj sprzętu do potrzeb

Kupno odpowiedniego mikrofonu to klucz do uzyskania wysokiej jakości dźwięku podczas nagrywania lub nagłośnienia. Niezależnie od celu użytkowania mikrofonu ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj, który sprosta Twoim potrzebom. W artykule tym przedstawimy różne rodzaje mikrofonów i ich zastosowania, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego sprzętu.

Komu polecany jest mikrofon dynamiczny?

Mikrofon dynamiczny jest idealny do nagrywania źródeł dźwięku o wysokiej głośności, takich jak wokale, perkusja, czy gitary. Jest to dobry wybór dla osób, które nagrywają w warunkach o wysokim poziomie hałasu, ponieważ mikrofon dynamiczny potrafi skutecznie izolować dźwięk nagrywanego źródła od innych dźwięków w otoczeniu. Jest to również dobry wybór dla osób z ograniczonym budżetem, ponieważ ten rodzaj mikrofonu jest stosunkowy tani.

Cechy mikrofonu pojemnościowego

Mikrofon pojemnościowy jest najlepszy do nagrywania wokalu i instrumentów akustycznych. Ten rodzaj mikrofonu działa na zasadzie kondensatora, który rejestruje subtelne niuanse dźwięku i potrafi zarejestrować dźwięki o niskiej głośności. Mikrofon pojemnościowy oferuje również szerszy zakres częstotliwości niż mikrofon dynamiczny, co pozwala uzyskać bardziej naturalny dźwięk nagrywanego źródła.

Mikrofon bezprzewodowy i jego zastosowanie

Mikrofon bezprzewodowy jest dobrym wyborem dla osób, które potrzebują swobody ruchu podczas nagrywania. Mikrofony bezprzewodowe wykorzystują falę radiową do przesyłania dźwięku z mikrofonu do odbiornika, co pozwala na swobodne poruszanie się wokół pomieszczenia. Mikrofony bezprzewodowe są dostępne w różnych wersjach: ręczne, na ucho, na klipsie. Bezprzewodowe mikrofony są idealne do nagrywania prezentacji, wystąpień publicznych czy koncertów.