Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Jak przygotować nagłośnienie na spore wydarzenie?

Jak przygotować nagłośnienie na spore wydarzenie?

Organizacja dużego wydarzenia jest naprawdę dużym wyzwaniem, zarówno pod względem logistycznym, jak i technicznym. Jedną z najważniejszych kwestii podczas organizacji imprez masowych jest odpowiednie nagłośnienie. W przypadku dużej ilości osób wymagane jest, aby każdy, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, słyszał mówcę głośno i wyraźnie. Niestety często zdarza się, że osoby stojące najbardziej z tyłu nie są w stanie nic zrozumieć, natomiast uczestnicy z przodu są narażeni na duży hałas. Aby tego uniknąć, konieczne jest dobranie odpowiedniego sprzętu.

Jakie nagłośnienie najlepiej sprawdzi się na dużych wydarzeniach?

Bardzo ważne jest, aby dobrać rodzaj i ilość sprzętu nagłaśniającego do rozmiaru oraz typu sali, na której będzie odbywać się impreza. Nieco inne urządzenia sprawdzą się w zamkniętych pomieszczeniach, inne natomiast w plenerze lub na ogromnych halach. W przypadku dużych imprez warto postawić na wysokiej jakości sprzęt estradowy o dużej mocy, zapewniającej dobre nagłośnienie. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi odpowiednie urządzenia. 

Nie mniej ważna jest optymalizacja pod kątem rodzaju wydarzenia – przemówienia potrzebują nieco innego rodzaju nagłośnienia niż koncerty. Bardzo ważnym czynnikiem jest również prawidłowe ustawienie sprzętu. Kolumny i głośniki powinny być rozlokowane w taki sposób, aby dźwięk dobrze rozprowadzał się po sali, bez zniekształceń i odbić.

Strefa realizatora najczęściej zlokalizowana jest na środku sali, dzięki czemu operator w razie potrzeby jest w stanie skorygować ustawienia dźwięku. Najlepszym sposobem na sprawdzenie sprzętu jest przeprowadzenie próby nagłośnienia. Dzięki niej można stwierdzić, czy dźwięk jest czysty, wyraźny i dobrze rozchodzi się po danym miejscu.