Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Nauka gry na pianinie. Jaki keyboard wybrać dla początkującego?

Nauka gry na pianinie. Jaki keyboard wybrać dla początkującego?

Nauka gry na instrumencie wymaga chęci, samozaparcia oraz odpowiedniej ilości czasu. Nieodzowny jest także odpowiedni sprzęt. W przypadku chęci rozpoczęcia nauki na pianinie mało kto decyduje się od razu na zakup tego instrumentu – jest on dosyć drogi i zajmuje dużo miejsca, a nie każdy ma pewność, że będzie chciał kontynuować swoją przygodę z grą na tym instrumencie. Z tego też powodu na początkowym etapie nauki warto zaopatrzyć się w keyboard, który jest o wiele tańszą i bardziej poręczną opcją.

Jaki keyboard sprawdzi się najlepiej dla osoby początkującej?

Keyboard jest świetnym sprzętem dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z instrumentami klawiszowymi. Podczas wyboru keyboardu dla początkujących warto wziąć pod uwagę modele z pełnowymiarową klawiaturą zawierającą minimum 61 klawiszy, dzięki czemu możliwa będzie nauka gry za pomocą dwóch rąk. Podczas wyboru pierwszego keyboardu warto zwrócić uwagę na nieco mniej zaawansowane modele. Urządzenia z dużą ilością wbudowanych funkcji i przycisków mogą przerosnąć początkującego muzyka i zniechęcić go do dalszej nauki.

Ważnym parametrem jest dźwięk wydawany przez ten instrument. Powinien być on przyjemny i bez szumów. Warto też zwrócić uwagę na modele z polifonią. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na pracę klawiszy – powinny one działać płynnie i nie zacinać się podczas gry. Nie mogą także wydawać zbyt głośnych dźwięków podczas naciskania.

Czy keyboard może zastąpić pianino?

Keyboard jest dobrym wyborem w przypadku początkowej nauki oraz dla osób, które chcą korzystać z niego do gry ulubionych utworów. Jeżeli ktoś wiąże swoją przyszłość z grą na pianinie, to lepszym wyborem będzie elektroniczne pianino – jest ono mniejsze niż klasyczne, ale pod innymi względami idealnie je odwzorowuje.