Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Twoja pierwsza gitara elektryczna. Co na dobry początek?

Twoja pierwsza gitara elektryczna. Co na dobry początek?

Chcesz w końcu spróbować swoich sił w grze na gitarze elektrycznej? Na pewno przydadzą się do tego dobre chęci i duża doza cierpliwości, jednak bez odpowiedniego instrumentu, niewiele uda Ci się zdziałać. W jaki sposób wybrać swoją pierwszą gitarę elektryczną, aby nie żałować?

Najlepsze gitary elektryczne do nauki

Tak naprawdę każdy dobrej jakości instrument okaże się wystarczający na początek. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim Twoja pierwsza gitara elektryczna na pewno nie musi być bardzo droga. Warto stawiać na sprawdzone firmy, których produkty łączą w sobie solidne wykonanie, dobre brzmienie i atrakcyjny design w korzystnej cenie. Początkujący gitarzyści często decydują się na modele znanych marek takich, jak gitary Ibanez, Cort czy Vintage. Instrument, który wybierzesz na dobry początek powinna dawać Ci odpowiedni komfort grania. Nie warto stawiać na podejrzanie tanie instrumenty od nieznanych firm. Często kuszą one cenami rzędu 200-300 złotych, jednak ich słabe wykonanie oraz brzmienie mogą uniemożliwiać skuteczną naukę gry na gitarze elektrycznej.

Na co warto zwrócić uwagę?

Jaka gitara elektryczna na początek okaże się najlepsza? Na pewno wiesz, że ten instrument występuje w różnych kształtach. Nie mają one jednak większego wpływu na brzmienie i komfort użytkowania. Zarówno gitary typu Les Paul, Stratocastery, jak i charakterystyczne V-ki mogą świetnie nadawać się na początek. Wybierz taki kształt, który do Ciebie pasuje. Pamiętaj przy tym, że dużo ważniejsze niż wygląd będzie brzmienie Twojej gitary. Jeśli kupujesz instrument online, warto spróbować znaleźć w internecie nagrania stworzone z wykorzystaniem interesującego Cię modelu. W ten sposób sprawdzisz, czy gitara na pewno będzie Ci odpowiadać.