Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Nauka gry na gitarze. Czy należy zacząć od gitary klasycznej, czy można od elektrycznej?

Nauka gry na gitarze. Czy należy zacząć od gitary klasycznej, czy można od elektrycznej?

Wiele osób marzy o tym, aby grać na gitarze. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych instrumentów. Jeśli zdecydujemy się na rozpoczęcie z nim swojej muzycznej przygody, będziemy musieli podjąć decyzję, od jakiego rodzaju gitary zaczniemy. Wiele zależy w tym przypadku od naszych preferencji. Jaki model będzie najlepszy dla początkujących? Czy można zacząć od instrumentu elektrycznego?

Od jakiej gitary zacząć naukę gry?

Stając przed wyborem pierwszej gitary, warto przemyśleć, jakiej muzyki słuchamy najczęściej i tym kierować się podczas zakupu instrumentu. Wiele osób uważa, że najlepiej rozpocząć naukę od modelu klasycznego. Jego zaletą są miękkie struny. Dzięki nim rozpoczynający naukę nie musi borykać się z bólem palców, których skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do grania. Warto jednak podkreślić, że taka gitara będzie dobrym wyborem dla osób ceniących muzykę klasyczną.

Kolejnym instrumentem, na który natkniemy się w sklepie, jest wariant akustyczny. To jeden z najbardziej znanych modeli, ponieważ zazwyczaj towarzyszy kameralnym koncertom muzyki popularnej. Jeśli na co dzień słuchamy popowych utworów, taki instrument może okazać się najlepszym wyborem. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku struny są dość twarde.

Mitem jest, że gitary elektryczne w ogóle nie nadają się dla początkujących, choć faktycznie są najrzadziej polecane dla rozpoczynających naukę. Jeżeli jednak na co dzień słuchamy głównie rocka i właśnie taką muzykę chcemy tworzyć — powinniśmy postawić na instrument elektryczny. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z nieco większymi kosztami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego instrumentu? 

Wybierając instrument dla siebie, warto upewnić się, że jego brzmienie przypadnie nam do gustu. Ponadto dobrze sprawdzić, czy kształt gitary będzie dla nas odpowiedni. Na niewłaściwie dobranej trudno będzie nam grać. W końcu wygoda podczas nauki jest bardzo ważna, aby skupić się na zdobywanych umiejętnościach.