Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Podstawowe elementy estradowego sprzętu nagłaśniającego

Podstawowe elementy estradowego sprzętu nagłaśniającego

Występy estradowe to bardzo wymagająca kategoria koncertów. Z jednej strony mowa o warunkach bardzo różnych, z drugiej o zapewnieniu najlepszych doznań z danego słuchowiska. Śpiew, krzyki, czy nawet konferansjerka, muszą być dobrze słyszane, a żeby tak było, niezbędny jest właściwy sprzęt nagłośnieniowy.

Koncerty estradowe – wyposażenie

Występy estradowe wymagają wielu przygotowań oraz odpowiedniego sprzętu, który zakupimy w Lighting Center. W ten sposób będzie się gotowym praktycznie na wszystko. Kluczowe jednak jest nagłośnienie estradowe, bez którego cała reszta nie ma znaczenia. Powinno ono spełniać dwa warunki – być głośne oraz wyraźne. Tylko w ten sposób można zapewnić najlepsze doznania dla każdego zgromadzonego w danej przestrzeni otwartej lub zamkniętej. Podczas zakupu należy kierować się przede wszystkim jakością produktów, dlatego należy wybierać jedynie odpowiednie sklepy dostarczające sprzęt najlepszych marek. Kolejną sprawą jest moc, za którą „idzie” rozmiar osprzętu. Warto dobierać te dwa elementy zależnie od potrzeb i możliwości. Co jednak można uznać za podstawę?

Podstawowe elementy sprzętu

Podstawowy zestaw estradowy zawiera kilka istotnych elementów, z których najważniejszymi są kolumny i subwoofery aktywne oraz pasywne. To od nich zależy czystość dźwięku, jakość jego odbioru czy obecność bassu. W tej grupie wyróżniamy nagłośnienie przenośne, które jest lekkie a jego gabaryty nieznaczne. W dowolnym momencie można je wstawić na scenę i z niej zdjąć. Bardziej stacjonarne rozwiązania montowane są na stałe czas występu, są one duże, ciężkie i nieporęczne. Wiele zależy od tego, jakiego rodzaju jest to koncert i jaki jest plan jego aranżacji. Warto również zwrócić uwagę na nagłośnienie liniowe, które stanowi jeszcze inny rodzaj systemu. Monitory sceniczne i odsłuchowe stanowią dopełnienie całości, które można uznać za podstawowy. Natomiast miksery czy korektory wchodzą w skład rozszerzonych zestawów.