Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Krótki FAQ dotyczący zmian w linii słuchawek Shure SRH

Krótki FAQ dotyczący zmian w linii słuchawek Shure SRH

1. Jakie modele są wycofywane z produkcji lub zastępowane?

Bezpośrednie zamienniki 1:1

SRH440 jest zastępowany przez SRH440A

SRH840 jest zastępowany przez SRH840A

Inne modele wycofane z produkcji

SRH940 zostanie wycofany z produkcji 06.01.2022 i nie posiada zamiennika
SRH1440 zostanie wycofany z produkcji 06.01.2022 i nie posiada zamiennika
SRH940 zostanie wycofany z produkcji 06.01.2022 i nie posiada zamiennika
SRH1440 zostanie wycofany z produkcji 06.01.2022 i nie posiada zamiennika

Zaprzestanie produkcji tych modeli ma na celu poprawienie oferty słuchawek i pozwoli
użytkownikom końcowym lepiej wybrać opcję odpowiednią dla ich potrzeb.

2. Jakie są różnice między nowymi modelami "A" a starymi?

Komfort, trwałość i wygląd
W nowych słuchawkach wprowadzono szereg ulepszeń - nie zmieniając DNA, które sprawia, że produkty Shure są uwielbiane zarówno przez profesjonalistów, jak i entuzjastów audio. Największe zmiany w nowych modelach 'A' to poprawa komfortu, trwałości, wagi i wyglądu.

Nowy, wzmocniony metalem pałąk na głowę
Całkowicie przeprojektowana konstrukcja zapewnia fizyczną równowagę, siłę zacisku i wagę, aby zapewnić wygodne i bezpieczne dopasowanie przez dłuższy czas. Zmieniono materiały, aby poprawić trwałość - w tym zupełnie nowy, wzmocniony metalem pałąk wyściełany tkaniną, aby wytrzymać rygorystyczne codzienne użytkowanie - i uczynić słuchawki jeszcze lżejszymi.

Nowa, niskoprofilowa konstrukcja doskonale się prezentuje i dopasowuje do kształtu
głowy, dzięki czemu słuchawki świetnie nadają się do podcastingu, transmisji na żywo i do studia. Pod względem akustycznym słuchawki te mają podobną charakterystykę dźwiękową do oryginalnych słuchawek z kilkoma ulepszeniami: niższą charakterystyką całkowitych zniekształceń harmonicznych i ręcznie selekcjonowanymi przetwornikami o dopasowanej czułości, aby zapewnić czystą, spójną i neutralną reprodukcję dźwięku.


3. Jak będzie wyglądała "nowa" linia słuchawek Shure?4. Czy są dostępne kable komunikacyjne do słuchawek SRH?

Tak! Opcjonalny RMCH1-UNI jest kablem komunikacyjnym do podłączenia pojedynczego wejścia. Jest on
kompatybilny z modelami SRH440, SRH440A, SRH840, SRH840A, SRH750DJ i SRH940. NIE jest kompatybilny z modelami SRH240A, SRH1440 i
SRH1840.

5. Czy mogę używać kabla komunikacyjnego RMCH1-UNI do rozmów telefonicznych/video?

Tak - kabel komunikacyjny RMCH1-UNI zawiera wbudowany mikrofon i 3-przyciskowy pilot zdalnego sterowania, umożliwiający korzystanie z niego podczas rozmów telefonicznych i wideo.

6. Dlaczego nowe modele są dostarczane z prostymi kablami zamiast zwiniętych?

Dołączony prosty kabel o długości 3 metrów (9 stóp) zapewnia większą mobilność i wygodę w porównaniu z kablami zwijanymi. Muzycy przemieszczają się w studio, Inżynierowie muszą sięgać do sprzętu oddalonego o 2 metry, perkusiści potrzebują długiego kabla, który będzie wygodnie prowadzony za nimi i nie będzie przeszkadzał, podcasterzy i ich goście mogą być siedzieć w odległości kilku stóp od interfejsów nagrywających i komputerów.

7. Czy obecne akcesoria i części zamienne (takie jak wkładki douszne) są kompatybilne z nowymi modelami "A".?

Niektóre z obecnych akcesoriów są nadal kompatybilne, a inne nie. Informacje na temat kompatybilności można znaleźć w poniższej tabeli:

Kompatybilność stare x nowe kable

Stare i nowe kable NIE są kompatybilne, ponieważ nie pasują zarówno do starych jak i nowych modeli słuchawek. Wtyczka w nowym kablu jest nieco "cieńsza" niż w obecnych modelach i nawet jeśli pasuje do starszego gniazda słuchawek, połączenie jest luźne i będzie miało wpływ na wrażenia słuchowe. Podłączenie kabla starego modelu do gniazda nowych słuchawek nie jest możliwe, ponieważ stare kable mają złącze bagnetowe grubsze niż gniazdo w nowych słuchawkach, więc nie będzie pasowało.

8. Czy stare akcesoria zostaną wycofane z produkcji?

Stare akcesoria są nadal potrzebne, aby wspierać posiadaczy starych słuchawek, więc będą one nadal dostępne. Będą one żyły razem z nowymi akcesoriami. Proszę odnieść się do tabeli powyżej, aby zrozumieć, jakie akcesoria są kompatybilne z każdym modelem słuchawek. Uwaga: należy zwrócić uwagę na kompatybilność wskazaną w tabeli.

9. Skąd mam wiedzieć, czy powinienem kupić SRH440A czy SRH840A?

Ponieważ oba modele zostały zaprojektowane z myślą o maksymalizacji wydajności akustycznej w swoich przedziałach cenowych, wiele zależy od budżetu i konkretnych potrzeb lub zastosowań.

Oto kilka przykładów:

Studio lub zespół
Jeśli potrzebujesz 4 zestawów słuchawek do spójnego śledzenia muzyków w studio, SRH440A zapewnia doskonałą wartość, aby dostarczyć wykonawcom w pełni brzmiący miks.

Podcasty
Do monitorowania podczas podcastu, oba modele oferują wyjątkowy komfort i świetnie wyglądają na kamerze. Dla głosów i dialogów, rozszerzenie częstotliwości SRH840A może być większe niż naprawdę potrzebujesz, więc para słuchawek SRH440A jest świetną opcją.

Nagrywanie i produkcja
Jeśli regularnie nagrywasz, miksujesz, produkujesz lub masterujesz muzykę, dodatkowy poziom szczegółowości, jaki zapewnia SRH840A pomoże Ci w podejmowaniu pewnych decyzji. Doskonałe rozciągnięcie niskich częstotliwości zapewni, że poziom basu będzie zarówno mocny jak i kontrolowany.

10. Jak nowe słuchawki SRH pomogą w mojej produkcji?

Kilka czynników sprawia, że SRH440A i SRH840A są doskonałymi narzędziami do krytycznych odsłuchów:

Low THD - ekstremalnie niskie całkowite zniekształcenia harmoniczne (w razie potrzeby dostępne są pomiary) minimalizują podkolorowania lub artefakty, które wpływają na decyzje dotyczące kształtowania dźwięku, pozwalając wyraźnie usłyszeć charakterystykę kompresji lub limitera i łatwiej wyodrębnić instrumenty.

Szczegółowy dźwięk - wysokie częstotliwości są naturalne, dynamiczne i czyste, bez jaskrawości i ostrości. Pomaga to w obrazowaniu stereo i umiejscowieniu w polu dźwiękowym, a także ułatwia edycję - usłyszysz szumy, kliknięcia i zmiany barwy dźwięku, które mogą pozostać niezauważone na mniej szczegółowych słuchawkach lub monitorach.

Natural FR - Sygnatura brzmieniowa jest dobrze zbalansowana w całym spektrum, co skutkuje lepszym oddaniem miksu w różnych systemach odsłuchowych - szczególnie w zakresie niskich tonów - pomagając uzyskać miksy z mocnym i skupionym basem. Neutralna charakterystyka brzmienia sprawia, że jest to również dobry punkt odniesienia dla wokali, zapewniając dobry poziom w miksie.

Komfort - Lekka konstrukcja jest wygodna podczas długich sesji odsłuchowych w każdej aplikacji. Jest to ważne zarówno dla inżynierów, podcasterów, jak i muzyków.