Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Jak dobrać właściwą kolumnę aktywną?

Jak dobrać właściwą kolumnę aktywną?

Kolumny aktywne to jeden z podstawowych sprzętów nagłaśniających wykorzystywanych na koncertach, imprezach plenerowych czy innych eventach. Wyróżniają się tym, że wyposażone są w zwrotnicę aktywną, której zadaniem jest rozdzielenie sygnału na konkretne pasma, które są kierowane do wzmacniaczy, a następnie bezpośrednio do głośników. W ten sposób zapewniana jest lepsza jakość dźwięku, gdyż dochodzi do izolacji zniekształceń sygnału w poszczególnych sekcjach toru. W wielu zastosowaniach kolumny aktywne sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż pasywne. Jest jednak kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią kolumnę aktywną.

Wybór kolumny aktywnej - na co zwracać uwagę?

Kolumny aktywne dostępne są na rynku od lat, jednak ostatnimi czasy oferta stała się jeszcze bardziej urozmaicona. To korzyść, a jednocześnie wyzwanie dla kupujących, którzy często mają dylemat, jakie urządzenie wybrać. Jeśli masz wysokie wymagania i zamierzasz wykorzystywać kolumny do zaawansowanych bądź profesjonalnych zastosowań, zwróć uwagę na propozycję najlepszych producentów. Firmy takie jak Behringer, Mackie, JBL, FBT, RCF czy Electro-Voice gwarantują sprzęt sprawdzony, który zapewni wysoką jakość brzmienia i posłuży przez długi czas w nienagannym stanie. Większość kolumn w naszej ofercie wykonanych jest z tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe i solidne. Dostępne są jednak modele w obudowie z naturalnego drewna.

Możliwie jak najlepsza jakość kolumn aktywnych jest ważna, gdyż ich konstrukcja jest znacznie bardziej skomplikowana niż pasywnych, zawiera też więcej elementów, więc w przypadku uszkodzenia mogą pojawić się trudności w naprawie. Produkt musi być solidnie wykonany, ponieważ wszystkie elementy są wbudowane w kolumnie, przez co są podatne na większe drgania. Jeśli więc zabraknie solidnego wykonania, trzeba będzie się liczyć z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia awarii.

Jednak konstrukcja kolumn aktywnych ma też swoje dobre strony. Oprócz wysokiej jakości dźwięków masz też zapewnioną lepszą mobilność, dzięki czemu transport nagłośnienia jest łatwiejszy.