Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Niezapomniane widowisko, czyli rola światła podczas koncertu

Niezapomniane widowisko, czyli rola światła podczas koncertu

Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że niektóre koncerty zapadają w pamięci na dłużej od innych? Z pewnością sugerowałeś się preferencjami muzycznymi oraz talentem artysty, który potrafił swoim głosem oczarować słuchaczy. Zapewne po części miałeś rację, niemniej są jeszcze inne kwestie, które istotnie wpływają na to, że widowisko staje się niezapomniane. I choć to muzyka gra pierwsze skrzypce na koncertach, warto być świadomym tego, że poza nią kluczowe znacznie ma także oprawa świetlna. Oświetlenie estradowe odpowiada za nastrój oraz w połączeniu z muzyką tworzy kompletny spektakl, który nie tylko z podziwem chce się słuchać, ale również oglądać. O tym, jak ważną rolę na koncertach odgrywa światło, przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Światło na koncertach – jakie ma znaczenie dla gwiazdy, a jakie dla słuchacza?

Organizacja koncertu, który zadowoli publiczność, wymaga wielu przygotowań. W grę poza próbami wokalnymi wchodzi także przygotowanie scenografii, opracowanie choreografii oraz zaprojektowanie oprawy świetlnej, która będzie „kropką nad i” w doskonale zaaranżowanym show. Dopasowanie świateł do charakteru koncertu, gatunku muzycznego, tempa muzyki oraz charyzmy artystów sprawia, że muzyka i gra świateł doskonale się uzupełniają, a słuchacze mogą podziwiać kompletne widowisko, które oferuje pełną ucztę dla zmysłów. Światła budują napięcie, nadają tempo i tworzą niepowtarzalny klimat, który podkreśla charakter całego wydarzenia i pozwala artyście całkowicie oddać się muzyce.

Za pomocą odpowiedniej oprawy świetlnej można budować atmosferę poprzez stworzenie melancholijnej, romantycznej scenerii lub rockowego, dynamicznego show, które porywa do tańca publiczność. Przy wykorzystaniu reflektorów i różnego rodzaju ledowych dekoracji można kierować wzrok publiczności na określone elementy sceny, a także ukrywać to, co w danej chwili nie powinno skupiać uwagi słuchaczy. Ponadto dzięki nowoczesnym technologiom i wykorzystaniu stroboskopów,  ruchomych głowic typu spot i beam czy efektów świetlnych typu derby i flower można zafundować publiczności niezapomniane widowisko, które pozwoli im zapomnieć o otaczającej rzeczywistości.