Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Co składa się na podstawowe wyposażenie DJ-a?

Co składa się na podstawowe wyposażenie DJ-a?

Skorzystanie z usług DJ-a jest świetnym pomysłem zarówno przy organizacji dużych imprez na kilkaset osób, jak również przy małych przyjęciach w kameralnym gronie. Jego usługi zapewnią świetną oprawę muzyczną dostosowaną do konkretnych gustów i sytuacji. DJ swoją pracą przyciąga ludzi na parkiet. Aby DJ mógł owocnie pracować i budować swoją markę, potrzebuje konkretnego wyposażenia, spełniającego jego wymagania.

Jaki podstawowy sprzęt powinien posiadać każdy DJ?

Rodzaj sprzętu jest w głównej mierze zależny od rodzaju muzyki, jaką zajmuje się DJ i stopień jego zaawansowania. Jednak podstawowe elementy wyposażenia zawsze pozostają takie same. Każdy DJ musi posiadać w wyposażeniu takie urządzenia jak: mikser, słuchawki studyjne i odtwarzacze. Mikser jest podstawowym urządzeniem służącym do nagłośnienia estradowego. Na rynku dostępne jest mnóstwo typów, rozmiarów i modeli mikserów, dzięki czemu każdy może dopasować ten sprzęt pod siebie.  Mikser ma za zadanie wzmacniać sygnał, korygować barwę dźwięku, przesyłać i łączyć dźwięki z kilku źródeł. Dzięki mikserowi DJ może płynnie przechodzić od jednego utworu do drugiego. Ich wykorzystanie pozwala w nieograniczony sposób bawić się muzyką i tworzyć nowe dźwięki.

Kolejnym niezbędnym sprzętem są słuchawki studyjne. Żaden DJ nie rozpocznie pracy bez dopasowanych pod siebie słuchawek. Podstawowymi warunkami zakupu jest ich budowa, brzmienie i jakość wykonania. Jako że podczas pracy DJ może mieć je na uszach nawet przez kilka godzin, bardzo ważne jest, aby były wygodne. Profesjonalne słuchawki studyjne powinny posiadać budowę zamkniętą, i dobrze izolować dźwięki z otoczenia. Dzięki temu żadne dźwięki z zewnątrz nie będą rozpraszać uwagi osoby pracującej za konsolą.

Następnym elementem wyposażenia DJ-a są odtwarzacze. Mogą być to zarówno gramofony, jak i urządzenia obsługujące płyty CD i MP3. Niektóre ze sprzętów posiadają porty USB, pozwalające na podłączenie pendrive’a z muzyką. Dostępne są również w różnych wariantach, dlatego każdy DJ powinien dopasować swój sprzęt wyłącznie pod swoje preferencje. Taki dobór pozwoli mu spełniać się w najlepszy możliwy sposób, dając radość innym swoją muzyką.