Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Metraż pomieszczenia a głośniki sufitowe. Ile głośników kupić?

Metraż pomieszczenia a głośniki sufitowe. Ile głośników kupić?

Wybór nagłośnienia i rozmieszczenia głośników jest ważną decyzją podejmowaną przy dostosowywaniu domu czy mieszkania do swoich potrzeb i upodobań. Głośniki sufitowe to specyficzny rodzaj nagłośnienia instalacyjnego do montażu na stałe. Dzięki nim można stworzyć doskonałe nagłośnienie w pomieszczeniach o różnych wymiarach. Sprawdzają się w domach, restauracjach, kawiarniach, sklepach, obiektach sportowych, szkołach i hotelach. W dzisiejszym wpisie radzimy, ile głośników dobrać w zależności od metrażu i ich przeznaczenia.

Czym charakteryzują się głośniki sufitowe?

Głośniki sufitowe to głośniki instalacyjne, zwane też często głośnikami montażowymi. Ich montaż najlepiej wykonać podczas remontu lub na etapie planowania i budowy pomieszczenia, ponieważ wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję, czy decydujemy się na montaż podtynkowy (trudniejsza opcja) czy zabudowanie w suficie podwieszanym (mniej skomplikowany montaż).

Charakteryzują się wysoką jakością dźwięku oraz dużą estetyką. Dzięki specyficznemu sposobowi montażu nie rzucają się w oczy i nie zajmują miejsca na podłodze. To idealna propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce we własnych domach, ale także dla obiektów gastronomicznych, sklepów, hoteli, klubów fitness czy szkół, gdzie duże stojące kolumny utrudniałyby sprawne funkcjonowanie i zaburzały estetykę wnętrz. Kolejnym argumentem przemawiającym za głośnikami sufitowymi jest możliwość dobrego nagłośnienia pomieszczeń o bardzo dużej powierzchni, co byłoby bardzo trudne z zastosowaniem tradycyjnych głośników.

Głośniki sufitowe w domu - stereo czy kino domowe?

To, ile głośników zamontujemy, zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, czyli jaki system wprowadzić. Najpopularniejsze systemy wybierane przez użytkowników, to system stereo oraz kino domowe.

Do rozwiązania typu stereo nie potrzeba dużej liczby głośników - wystarczą dwa. Kupując dwa głośniki dobrej jakości zamiast pięciu czy siedmiu, możesz zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się wspaniałym brzmieniem. Jakość dźwięku będzie rewelacyjna, ale nie będzie tak przestrzennego efektu. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie podczas słuchania muzyki i oglądania filmów oraz telewizji. Głośniki stereo najkorzystniej jest umieścić za telewizorem - po obu jego stronach, w odpowiedniej odległości od niego i siebie nawzajem.

Dobrym pomysłem jest poszerzenie systemu stereo do poziomu kina domowego. Jest to rozbudowana wersja stereo o głośnik centralny, który znajduje się bezpośrednio nad ekranem oraz dwa głośniki tylne efektowe znajdujące się za słuchaczem - łącznie daje to więc pięć głośników. Oczywiście, można kino domowe powiększyć jeszcze bardziej - nawet do 7 głośników.

Ilość potrzebnych głośników zależy także od Ciebie - musisz opowiedzieć sobie na pytanie, w ilu pomieszczeniach chcesz mieć nagłośnienie i jaka moc Cię interesuje. Nowoczesna technologia pozwala teraz na montowanie nagłośnienia np. w łazienkach - takie rozwiązanie potrafi naprawdę umilić codzienny prysznic.

Dlaczego głośniki sufitowe w przestrzeniach publicznych to najlepsze rozwiązanie?

Wybierając głośniki sufitowe do przestrzeni publicznych, należy kierować się nieco innymi względami. Przede wszystkim powinno się wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Od jego metrażu zależeć będzie bowiem liczba zamontowanych głośników oraz ich moc. W ofercie naszego sklepu odnajdą Państwo głośniki sufitowe 100V, które mogą być zainstalowane w suficie, ścianie, kolumnie lub innych miejscach. Taki system nagłośnienia gwarantuje bardzo wyraźny i czysty dźwięk, dzięki czemu świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach. Można wykorzystywać je do zakładania systemów radiowęzłowych w szkołach, centrach handlowych, halach produkcyjnych, sklepach wielkopowierzchniowych czy magazynach.

Głośniki sufitowe to bezkonkurencyjna propozycja dla przestrzeni publicznych. Dzięki ich zastosowaniu oszczędzamy sporo miejsca, a także unikamy nieestetycznych kłębowisk kabli na podłodze. Decyzja o montażu nagłośnienia sufitowego to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzięki nim estetyka i aranżacja wnętrz nie będzie zaburzona, a dźwięk będzie się równomiernie rozchodził po pomieszczeniach, zapewniając wszystkim użytkownikom doskonałe wrażenia słuchowe!