Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Urządzamy salę dyskotekową. Jakie efekty świetlne wybrać?

Urządzamy salę dyskotekową. Jakie efekty świetlne wybrać?

Dyskoteka to nie tylko wyjątkowa muzyka, ale również efekty świetlne, które zapewniają wyjątkowe wrażenia. Oświetlenie to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego klubu. Za sprawą odpowiednio dobranych i zastosowanych efektów świetlnych można stworzyć atmosferę tajemniczości, dynamizmu, zatrzymać na chwilę ruch, wyciszyć imprezowiczów lub wręcz przeciwnie — wyzwolić w nich pozytywną energię.

Oświetlenie dyskotekowe: najważniejsze efekty świetlne

Trudno wyobrazić sobie obecnie zabawę w dyskotece bez efektów świetlnych. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z potańcówką w stylu lat 50., czy też imprezę w klubie z muzyką elektroniczną, w każdym przypadku światło odgrywa bardzo ważną rolę. Muzyka i światło — to dwa podstawowe czynniki, które sprawiają, że nawet najbardziej monotonna sala przemienia się w przestrzeń szalonego tańca i zabawy.

Efekty świetlne stosowane były podczas zabaw tanecznych od dawna, jednak w ostatnich latach ich popularność jest jeszcze większa. Wynika to m.in. z tego, że rynek oferuje nam znacznie więcej możliwości w tym zakresie. Standardem są proste efekty świetlne, które stosuje się — oprócz dyskotek — również na salach weselnych, w pubach czy hotelach. Ruchome głowice zapewniają ciekawą oprawę świetlną niskim nakładem pracy. Oprócz tego istotną grupę produktów stanowią znacznie bardziej zaawansowane i skomplikowane sprzęty, które pozwalają na stworzenie niezapomnianej atmosfery w klubach.

Producenci zapewniają nam coraz nowsze urządzenia, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami. Uniwersalne efekty nadal znajdują powszechne zastosowanie, chociaż obecnie występują w nieco ulepszonej wersji i zwykle opierają się na diodzie LED. Do najpopularniejszych przykładów z tego zakresu zaliczamy np. efekt flower, moonflower, skaner, mushroom, beam, multikolor, strobo, derby itd.

Oprócz tego od kilku już sezonów pojawia się coraz więcej efektów hybrydowych, tzw. multiefektów. Jest to rozwiązanie, które łączy w jednym urządzeniu trzy lub więcej opcji świecenia. Mogą to być np. kombinacje efektów flower lub derby ze stroboskopem i laserem, które dodatkowo wykorzystują efekt wash, beam lub gobo.

Doskonałym przykładem takiego łączenia efektów świetlnych są panele oświetleniowe LED. Panel wyposażony jest w określoną liczbę diod LED (kilka lub kilkadziesiąt), które generują światło białe bez migotania. Przy ich zastosowaniu można stworzyć wiele ciekawych efektów, takich jak blinder, chase czy strobe. Pozwalają na kontrolę na poziomie pojedynczych pikseli, dzięki czemu przy ich pomocy można przedstawiać cyfry, litery, a nawet całe napisy.

Dyskotekowe efekty świetlne w naszej ofercie

W naszej ofercie produktowej znajdziesz szeroki wybór różnorodnych urządzeń do tworzenia wyjątkowych efektów świetlnych. Zapewniamy nie tylko efekty dyskotekowe, ale również projektory gobo, a także zestawy oświetleniowe przeznaczone dla mobilnych DJ-ów, zespołów weselnych czy wodzirejów. Zapewniamy produkty od najlepszych producentów, w tym m.in. Showtec, Eurolite, Briteq, JB Systems czy American DJ.

Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.