Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kategorie

logo
Jak nagłośnić imprezę na świeżym powietrzu?

Jak nagłośnić imprezę na świeżym powietrzu?

Imprezy plenerowe mają swój niewątpliwy urok dla uczestników, jednak są dość wymagające pod względem organizacyjnym. Jedną z kwestii, która stanowi spore wyzwanie, jest stosowne nagłośnienie takiego wydarzenia. Wymagane jest zastosowanie dobrego sprzętu, który dobrany adekwatnie pod względem jakości i parametrów technicznych do warunków, jakie panują na świeżym powietrzu.

Nagłośnienie imprezy plenerowej: czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę

Jest bardzo wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, podczas organizacji imprezy plenerowej. Jednym z ważniejszych elementów jest nagłośnienie. Na etapie planowania należy określić specyfikę wydarzenia, liczbę uczestników oraz obszar, na którym będzie odbywać się dany event. Trzeba pamiętać, że innego nagłośnienia wymaga masowy koncert, a innego wydarzenie sportowe, festyn miejski czy spotkanie integracyjne. Nie mniejsze znaczenie ma pora roku czy aktualnie panujące warunki pogodowe. Wielkość powierzchni oraz jej najbliższe otoczenie także mają wpływ na rozchodzenie się dźwięku.

Nagłośnienie imprezy plenerowej: niezbędny sprzęt

W przypadku nagłośnienia odpowiednie zaplecze techniczne to podstawa. Warto wybierać sprzęt nagłośnieniowy, który cechuje się naprawdę dobrą jakością i wysokimi parametrami, gdyż tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zapewni nam satysfakcjonujące rezultaty podczas trwania wydarzenia na świeżym powietrzu. Dlatego właśnie zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu muzycznego. W naszym szerokim asortymencie znajdziesz m.in. profesjonalne nagłośnienie sprawdzonych i renomowanych marek, takich jak JBL, RCF, Mackie, Turbosound, Electro-Voice, Behringer, Synq, Audiophony i wielu innych.

W przypadku imprez na świeżym powietrzu trzeba dążyć do tego, aby fale akustyczne, docierające do uczestników, były zgodne z tym, co dzieje się na scenie. Parametry sprzętu nagłośnieniowego powinny być tak dopasowane, aby nie dochodziło do zniekształcania dźwięku (co jest częstym problemem podczas wydarzeń plenerowych), jego natężenie było optymalne, a z głośników nie dochodziły żadne pogłosy. Oczywiście nie powinno dochodzić też do żadnych szumów, pisków czy sprzężeń. Oprócz optymalnego doboru parametrów istotne znaczenie ma również jakość sprzętu oraz jego odpowiednie ustawienie.

Dobór elementów wchodzących w skład nagłośnienia na imprezy plenerowe zależy przede wszystkim od specyfiki danego wydarzenia. Najczęściej zastosowanie znajdują systemy nagłośnieniowe z głośnikami wysokotonowymi, tubowymi, a także wzmacniacze, stoły mikserskie, subwoofery, monitory odsłuchowe, korektory, procesory efektowe, mikrofony itd.