Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

JBL VRX918SP - aktywny system liniowy / subwoofer
  • JBL VRX918SP - aktywny system liniowy / subwoofer

JBL VRX918SP - aktywny system liniowy / subwoofer

O dostępność zapytaj sprzedawcę
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł

JBL VRX918SP - aktywny system liniowy / subwoofer

Aktywna kolumna subniskotonowa 18"

Zaprojektowany we współpracy z firmą Crown International, ultra lekki i wydajny wzmacniacz mocy DPC-2, wykorzystujący cyfrowe układy wzmacniające oparte o opatentowaną technologie DBT (Dual Bridge Technology). Moduł DPC-2 został wbudowany w obudowę kolumn głośnikowych serii VRX tworząc tym samym jednorodny system elektromechaniczny oferujący wygodę użytkowania i niespotykaną niezawodność.

Bardzo wydajny system pasywnego chłodzenia wyeliminował potrzebę zastosowania głośnych wentylatorów.

CONSTANT CURVATURE ARRAY - KONFIGURACJA O STALEJ KRZYWIŹNIE
Zastosowana w serii VRX tuba o stałej krzywiźnie zawiera w sobie ujęcia trzech ciśnieniowych przetworników wysokotonowych umieszczonych na łuku, co powoduje, że zachowują się one jak pojedynczy przetwornik. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa moc znamionową, a przypadku jednoczesnej pracy kilku kolumn VRX podwieszonych razem w gronie, zachowują się jak jeden przetwornik umieszczony w tubie dalekiego zasięgu. Rezultat: niespotykana przejrzystość emitowanej energii akustycznej bezpośrednio w widownie oraz nadzwyczajna klarowność wysokich czestotliwości, niezależnie od konfiguracji.

AMPLITUDE SHADING - PRZYSLANIANIE AMPLITUDOWE
Przełącznik wyboru konfiguracji umożliwia dokładne dostrojenie zestawu do miejsca użycia. Każda z sekcji wysokotonowych w zestawie kolumn serii VRX może być wzmocniona lub osłabiona. Na przykład, najwyższa w gronie kolumna VRX może być wzmocniona, aby precyzyjnie emitować wysokie częstotliwości w najdalsze miejsca widowni, a najniższa kolumna może być osłabiona, aby emitować mniej wysokich częstotliwości do pierwszych rzędów widowni.

DUAL BRIDGE TECHNOLOGY - TECHNOLOGIA DUAL BRIDGE
Zastosowana w przetwornikach Differential Drive technologia Dual Bridge bezpośrednio łączy niezależne kanały wbudowanych wzmacniaczy z każdą cewką głosową przetwornika. Pozwala to na dostarczanie do każdej cewki głosowej maksymalnej mocy w najbardziej skuteczny sposób, co znacząco poprawia skuteczność i jakość emitowanego dźwieku.

QUICK CONNECTIONS - SZYBKIE PODŁĄCZANIE
Przygotowanie aktywnych kolumn serii VRX do pracy jest szybkie i proste. Należy po prostu połączyć ze sobą trzy kolumny i wykorzystując wbudowane gniazda wyjściowe sygnału i zasilania, połączyć przewody od jednej kolumny do następnej.
W zestawie satelity z subwooferem, można użyć jednego przewodu zasilającego, łącząc kolumny VRX918SP i VRX932LAP ze sobą. Doprowadzenie sygnału do wszystkich kolumn w zestawie odbywa się poprzez wykorzystanie wyjściowych gniazd sygnałowych pętli (loop) z gniazdami XLR.
Kolumna niskotonowa VRX918SP posiada ponadto wbudowaną zwrotnice sygnału do łatwego i szybkiego połączenia całego systemu.

HORIZONTAL COVERAGE - POZIOME POKRYCIE
Nie ma znaczenia ile kolumn VRX jest w gronie, poziome pokrycie zawsze wyniesie 100°.
Z kolumnami aktywnymi serii VRX nie ma potrzeby umieszczania obok siebie dwóch gron, bądź podwieszanych, bądź stawianych na scenie w celu całkowitego pokrycia widowni. Takie rozwiązanie zdecydowanie pogarsza odbiór bazy stereofonicznej poprzez nakładanie się na siebie fal z sąsiadujących ze sobą zestawów. Pionowa konstrukcja liniowa zestawów kolumn VRX zapewnia emisje dźwieku z jednego pionowego łuku, niwelując problemy nakładania się fal oraz znacząco poprawiając jakość dźwieku i gwarantując prawidłowy odbiór planu stereo.

DIFFERENTIAL DRIVE WOOFERS - PRZETWORNIKI NISKOTONOWE DIFFERENTIAL DRIVE
Wszystkie kolumny głośnikowe serii VRX wykorzystują przetworniki niskotonowe Differential Drive , wyposażone w podwójne cewki głosowe oraz magnesy neodymowe. Użycie magnesów neodymowych pozwala na znaczną redukcje masy w porównaniu z tradycyjnymi magnesami używanymi przez innych producentów. W przetwornikach Differentia Drive lekki magnes neodymowy umieszczony jest wewnątrz dwóch cewek głosowych, co również wpływa na zredukowanie masy całego przetwornika, zapewniając jednocześnie możliwość pracy z dużą mocą znamionową i bardzo niskie zniekształcenia.

SIMPLIFIED RIGGING - PROSTY SYSTEM PODWIESZENIA
Zapewnienie szybkiego montażu i demontażu zestawu nagłośnieniowego jest bardzo często wymaganym przez zleceniodawce kryterium. Fabryczny, wbudowany w obudowę każdej kolumny głośnikowej serii VRX system łączenia, zapewnia łatwy i szybki montaż i demontaż zestawów.

System:obudowa bass-reflex, przetwornik 18"
Zakres częstotliwości (-10 dB):31 Hz - 220 Hz
Pasmo przenoszenia (+/-3 dB):34 Hz - 220 Hz
Sekcja wyjściowa wzmacniacza DPC-2:Dual-Bridged Technology, klasa D
Moc wzmacniacza DPC-2 (ciągła/szczytowa):750W / 1500 W
Moc wyjściowa wzmacniacza (ciągła):750W
Maksymalny poziom SPL (1m):126 dB
Przetwornik LF:1 x JBL 2268FF, średnica 457 mm (18") Differential Drive" z magnesem neodymowym i podwójna cewka
Obróbka sygnału:wbudowany we wzmacniacz procesor DSP
Zarządzanie systemem:limitery w procesorze DSP chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi i przegrzaniem
Złącza sygnałowe:wejście i wyjście sygnału, gniazda XLR
Regulatory:regulacja poziomu wejściowego (0-16 dB) filtr dolnoprzepustowy 80 Hz lub 120 Hz włącznik/wyłącznik filtru górnoprzepustowego 80 Hz
Zasilanie:90-132V AC lub 216-264V AC, 50/60Hz, wybór zakresu zasilania przez użytkownika, tolerancja od -15% do +10%
Złącza zasilania:wejście: wtyk Neutrik PowerCon (NAC 3MPA) odejście: wtyk Neutrik PowerCon (NAC 3MPB)
Wymagane zabezpieczenie:6A przy 120V, 3A przy 240V dla systemu
Obudowa:wykonana ze sklejki brzozowej o grubości 18 mm
Wykończenie:tworzywo DuraFlex
Maskownica:malowana proszkowo stalowa maskownica z otworami, akustycznie neutralna gąbka od wewnątrz
Instalacja:podwieszanie przy pomocy ramy VRX-AF, zawieszanie przy pomocy kompletu srub M-10
Wymiary kolumny:Wysokość 508 mm, Szerokość 597 mm, Głębokość 749 mm
Waga:38.5 kg

 

Głośnik (cale)
18
Moc RMS (orientacyjna)
800

Specyficzne kody

Komentarze (0)