Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

RODE NT1 5th Gen – Mikrofon pojemnościowy
  • RODE NT1 5th Gen – Mikrofon pojemnościowy
  • RODE NT1 5th Gen – Mikrofon pojemnościowy
  • RODE NT1 5th Gen – Mikrofon pojemnościowy

RODE NT1 5th Gen – Mikrofon pojemnościowy

1 299,00 zł
Brutto

Mikrofon pojemnościowy, pozłacana membrana 1", charakterystyka kardioidalna, wyjście XLR oraz USB-C [32-bity], ultra-niski poziom szumów 4dBA, preamp Revolution, DSP z procesorem efektów, w zestawie uchwyt elastyczny, pop-filtr, kabel XLR 6m oraz USB-C

Produkt dostępny
wysyłka 2-3 dni robocze
magazyn wysyłkowy
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł
Szt:

NT1 5th Gen to rewolucyjny studyjny mikrofon pojemnościowy, który łączy klasyczne brzmienie kultowego RØDE NT1 z nową, innowacyjną technologią. Przy ponad sześciu milionach sprzedanych sztuk NT1 jest najpopularniejszym na świecie mikrofonem studyjnym i szczyci się dziedzictwem, z którym może równać się niewiele innych mikrofonów. Od czasu swojej premiery ponad 30 lat temu przeszedł on wiele transformacji, w tym jako legendarny NT1-A i innowacyjny NT1 czwartej generacji, a oba te modele są dziś używane przez niezliczonych twórców.

NT1 5th Gen jest jak dotąd najbardziej znaczącą ewolucją, wykorzystującą kultową jakość dźwięku i światowej klasy wydajność, które sprawiły, że poprzednie generacje odniosły tak wielki sukces, i jednocześnie wprowadza najnowocześniejszą technologię, w tym przełomowe, zgłoszone do opatentowania przez RØDE wyjście Dual Connect, oferujące zarówno złącze XLR, jak i USB, pierwsze na świecie „nieprzesterowywalne” 32-bitowe zmiennoprzecinkowe wyjście cyfrowe, zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału i wiele więcej. Oto najlepszy mikrofon studyjny, stanowiący doskonałe połączenie tradycji i innowacji.

Główne cechy:

  • Wielkomembranowa wkładka HF6 (1″), napylana złotem, precyzyjnie zaprojektowana z zachowaniem submikronowych tolerancji
  • Płaska charakterystyka częstotliwościowa, duża skuteczność i obsługa wysokiego SPL dla niesamowitej wydajności w szerokim zakresie zastosowań studyjnych
  • Wyjątkowo niski poziom szumów (4 dBA) – najcichszy na świecie studyjny mikrofon pojemnościowy
  • Opatentowane wyjście Dual Connect z łączem XLR i USB-C do użytku z interfejsami audio, mikserami i konsoletami lub bezpośredniego nagrywania plug-and-play na komputerze
  • Pierwsze na świecie wyjście cyfrowe o rozdzielczości 32-bitowej, zmiennoprzecinkowej
  • Przetwarzanie analogowo-cyfrowe o bardzo wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz)
  • Wbudowany procesor DSP APHEX® do zaawansowanego przetwarzania dźwięku, w tym kompresor, bramka szumów, dwustopniowy filtr górnoprzepustowy oraz legendarne efekty Aural Exciter™ i Big Bottom™
  • Studyjny uchwyt antywstrząsowy i pop-filtr oraz kable XLR i USB w zestawie
  • Dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym z wytrzymałym aluminiowym korpusem i wysokiej jakości wykończeniem – wyjątkowo odpornym na otarcia i zarysowania
  • Zaprojektowany i wykonany w precyzyjnych zakładach produkcyjnych RØDE w Sydney w Australii

Dziedzictwo najpopularniejszego na świecie mikrofonu studyjnego

Wprowadzony w 1991 roku NT1 był debiutanckim mikrofonem RØDE – pierwszym z długiej linii produktów, które zmieniły sposób rejestracji dźwięku przez twórców z każdej dziedziny. Wydany w czasie, gdy nowe osiągnięcia w technologii audio zdemokratyzowały pracę w studiu i uczyniły nagrywanie bardziej dostępnym niż kiedykolwiek wcześniej, był natychmiastowym sukcesem i szybko stał się sprawdzonym mikrofonem zarówno dla nowej generacji muzyków nagrywających samodzielnie, jak i profesjonalistów studyjnych. Przez ostatnie trzy dekady pozostaje najlepiej sprzedającym się na świecie studyjnym mikrofonem pojemnościowym, uwielbianym za ciepłą, klasyczną sygnaturę dźwiękową i niesamowitą wszechstronność.

„NT1 to nie tylko nasz flagowy mikrofon, to ikona dla dzisiejszego kreatywnego pokolenia” – mówi CEO RØDE Damien Wilson. „Niezliczeni muzycy, podcasterzy, streamerzy, nadawcy i twórcy treści uważają go za swój ulubiony mikrofon i nie bez powodu – brzmi niesamowicie, jest niezwykle uniwersalny i zbudowany jak czołg – prawdziwy studyjny wół roboczy. W przypadku nowej generacji chcieliśmy zachować wszystkie te cechy, jednocześnie wprowadzając innowacje niespotykane do tej pory w mikrofonie tego typu. NT1 5th Gen nie przypomina żadnego mikrofonu studyjnego dostępnego na rynku, ale nie stracił swojego uroku i z pewnością będzie nadal inspirował twórców przez kolejne dekady”.

NT1 5th Gen to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy, który zapewnia wyjątkową wydajność w szerokim zakresie zastosowań studyjnych. Wyposażony jest w niesamowitą wkładkę HF6 firmy RØDE – po raz pierwszy wprowadzoną w czwartej generacji NT1 – która zapewnia iskrzącą górę, szczegółowe średnie tony i głęboki bas i sprawia, że każde źródło dźwięku błyszczy. Posiada zwartą, kardioidalną charakterystykę kierunkową, płaską charakterystykę częstotliwościową i wysoką skuteczność dla osiągnięcia niesamowitej wszechstronności – idealny do nagrywania wszystkiego, od wokalu i mowy po gitarę akustyczną i elektryczną, perkusję i perkusjonalia, fortepian i wiele innych.

Ulepszony układ zapewnia zadziwiająco niski poziom szumów własnych 4 dBA, co czyni go najcichszym na świecie studyjnym mikrofonem pojemnościowym, a ponadto zapewnia on obsługę wysokich poziomów SPL dla maksymalnej wszechstronności w studiu. Już same te cechy sprawiają, że NT1 5th Gen jest mikrofonem światowej klasy, ale to dopiero połowa historii.

Rewolucyjna łączność

Przez ponad 50 lat złącze XLR pozostawało praktycznie niezmienione – aż do teraz. NT1 5th Gen posiada przełomowe, zgłoszone przez RØDE do opatentowania wyjście Dual Connect, które oferuje zarówno łączność XLR, jak i USB w jednej obudowie. Pozwala to użytkownikom na podłączenie mikrofonu do interfejsu audio, miksera, konsolety lub innego sprzętu audio poprzez XLR dla tradycyjnej analogowej obsługi lub bezpośrednio do komputera poprzez USB dla nagrywania typu plug-and-play.

Przy korzystaniu z wyjścia analogowego NT1 5th Gen zapewnia dokładnie to samo bogate, ciepłe brzmienie i najlepszą w swojej klasie wydajność, za którą NT1 cieszy się takim uznaniem. Podczas korzystania z wyjścia cyfrowego te cechy dźwiękowe są zachowane – z dodatkową wygodą, mocą i wszechstronnością bezpośredniego połączenia USB. NT1 5th Gen posiada wbudowany w mikrofon profesjonalnej klasy interfejs audio. Jest on doskonale zoptymalizowany, aby zachować nieskazitelną wierność dźwięku, a także oferuje szereg bardzo innowacyjnych funkcji, by jeszcze bardziej poprawić jego brzmienie, dzięki czemu ujmowanie studyjnej jakości dźwięku jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Mikrofon, którego nie da się przesterować

NT1 5th Gen to pierwszy na świecie mikrofon wyposażony w 32-bitowe zmiennoprzecinkowe wyjście cyfrowe. Ten rewolucyjny format audio pozwala uchwycić pełny zakres dynamiczny mikrofonu, jednocześnie umożliwiając użytkownikom nagrywającym w DAW dostosowanie dźwięku do optymalnego poziomu po nagraniu. Oznacza to, że użytkownicy mogą nagrywać wszystko, od szeptu do krzyku, nie martwiąc się o wcześniejsze ustawienie wzmocnienia i bez szans na przesterowanie sygnału.

„NT1 5th Gen na nowo definiuje znaczenie plug-and-play” – mówi Damien Wilson. „Od początku nagrywania dźwięku realizatorzy skupiali się na ustawieniu gałki wzmocnienia, aby uchwycić czysty dźwięk – zawsze był to najważniejszy proces w pracy nad nagraniem. NT1 5th Gen całkowicie to zmienia. Podczas nagrywania w 32-bitach zmiennoprzecinkowych użytkownicy mogą dosłownie podłączyć swój mikrofon do komputera i natychmiast rozpocząć nagrywanie bez ryzyka, że ich dźwięk zostanie zniszczony przez przesterowanie lub zniekształcenia”.

Klasyczne brzmienie na najwyższym poziomie

Wyjście cyfrowe NT1 5th Gen posiada również ultraniskoszumowy przedwzmacniacz o wysokim poziomie wzmocnienia RØDE Revolution Preamp™ i konwersję analogowo-cyfrową w ultrawysokiej rozdzielczości (do 192 kHz) dla uzyskania najwyższej czystości dźwięku. Wbudowany potężny procesor DSP APHEX® pozwala użytkownikom na wykorzystywanie zaawansowanego przetwarzania dźwięku do ich nagrań, w tym kompresora, bramki szumów, dwustopniowego filtra górnoprzepustowego oraz legendarnych efektów Aural Exciter™ i Big Bottom™.

Za pośrednictwem dodanych za darmo przez RØDE aplikacji, RØDE Central i RØDE Connect, dostępne są dwa różne tryby przetwarzania: intuicyjny edytor VoxLab™ z prostą regulacją Depth, Sparkle i Punch, dzięki któremu niezwykle łatwo ustawić idealne brzmienie, lub zaawansowany edytor, który oferuje szczegółowe ustawienia każdego parametru dla precyzyjnego przetwarzania. Użytkownicy mogą podłączyć do jednego komputera do ośmiu mikrofonów NT1 5th Gen w celu nagrywania wielościeżkowego, i to nawet w systemach operacyjnych Windows, korzystając ze specjalnego sterownika ASIO firmy RØDE. To o wiele więcej niż tylko studyjny mikrofon pojemnościowy, to wszechstronne rozwiązanie do nagrań cyfrowych.

Legendarna jakość RØDE

Aby maksymalnie ułatwić konfigurację i nagrywanie, NT1 5th Gen jest dostarczany z uchwytem wstrząsowym klasy studyjnej i pop-filtrem, a także wysokiej jakości kablem XLR i USB. Każdy mikrofon jest budowany zgodnie z najwyższymi standardami w najnowocześniejszych zakładach RØDE w Sydney w Australii przy użyciu wysokiej klasy komponentów. Wkładka HF6 jest precyzyjnie wykonana z zachowaniem submikronowych tolerancji, aby zapewnić najwyższy poziom spójności brzmieniowej i charakterystyki częstotliwościowej, a także posiada wewnętrzne mocowanie antywstrząsowe w celu zminimalizowania zewnętrznych wibracji. Korpus mikrofonu jest wykonany maszynowo z wytrzymałego aluminium i jest dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym, z wysokiej klasy wykończeniem, które jest niezwykle odporne na otarcia i zarysowania. NT1 5th Gen jest również objęty 10-letnią gwarancją i zapewnia legendarną obsługę klienta RØDE.

Specyficzne kody

Komentarze (0)