Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Allen & Heath SQ-7 - mikser cyfrowy
 • Allen & Heath SQ-7 - mikser cyfrowy
 • Allen & Heath SQ-7 - mikser cyfrowy
 • Allen & Heath SQ-7 - mikser cyfrowy
 • Allen & Heath SQ-7 - mikser cyfrowy

Allen & Heath SQ-7 - mikser cyfrowy

17 799,00 zł
Brutto

SQ-7 to flagowa konsola z 33 suwakami z serii SQ, napędzana rewolucyjnym silnikiem 96 kHz firmy Allen & Heath. Stworzony z myślą o wymagających wydarzeniach. SQ-7 oferuje nieskazitelną jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości i ultra niskie opóźnienie <0,7 ms.

O dostępność zapytaj sprzedawcę
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł
Szt:

Allen & Heath prezentuje SQ-7, nowy model z 33 tłumikami w serii SQ.

48-kanałowy mikser cyfrowy / 36 szyn

Mikser SQ-7 posiada 33 tłumiki i jest oparty na nowoczesnym rdzeniu Allen & Heath XCVI 96kHz FPGA. Zaprojektowano go z myślą o profesjonalistach i wymagających aplikacjach nagłośnieniowych. SQ-7 zapewnia dźwięk w wysokiej rozdzielczości, przy bardzo niskiej latencji < 0,7 ms. Mikser posiada 32 wbudowane przedwzmacniacze i 8 stereofonicznych szyn FX z dedykowanymi kanałami powrotów i dostępem do biblioteki RackExtra FX. 12 stereofonicznych miksów (które można skonfigurować też jako grupy lub auxy) sprawia, że SQ z pewnością sprawdzi się przy pracy z odsłuchami dousznymi, a Automatyczny Mikser Mikrofonowy (AMM) zapewni kontrolę nad wieloma mikrofonami jednocześnie. SQ-7 dostarcza wszystkie narzędzia, jakie są potrzebne by realizować konferencje, AV i produkcje na żywo.

Rdzeń 96 kHz XCVI

SQ to nowoczesna konsoleta kolejnej generacji, bazująca na silniku 96 kHz XCVI FPGA Allen & Heath. XCVI dostarcza dźwięk o wysokiej rozdzielczości, z ultra niską latencją  <0.7ms i zmienną rozdzielczością bitową zapewniającą niezwykłą precyzję, a koherencja miksu jest zgodna co do sampla. Konsoleta posiada dużą moc, która umożliwia pracę na wielu kanałach wejściowych i wyjściowych, tworzenie dużej liczby połączeń oraz używanie bogatego processingu i efektów.

DEEP processing

Architektura wtyczek Allen & Heath ‘DEEP processing’ pozwala na używanie szerokiej gamy emulacji kompresorów i przedwzmacniaczy, w zależności od stylu i potrzeb realizatora. Wtyczki DEEP mogą być zapięte prosto na wejścia lub szyny miksujące bez powiększania latencji i dodatkowych zmian ustawień.

Miksowanie odsłuchów dousznych

Dzięki 12 miksom stereo, bardzo niskiej latencji oraz korektorom parametrycznym i graficznym na każdym miksie, SQ-7 doskonale sprawdza się w przypadku realizacji odsłuchów dousznych. Kompaktowość i solidna konstrukcja SQ pozwala na transport samolotowy miksera – nie ma więc powodu, by pracować na przypadkowym, zastanym na miejscu wydarzenia sprzęcie.

Wszechstronność wejść/wyjść

Jako największy model w serii SQ, SQ-7 zawiera najwięcej wbudowanych przedwzmacniaczy i gniazd wyjściowych i – jak w całej serii SQ – wejścia i wyjścia można dowolnie krosować. Mikser posiada 32 wejścia mikrofonowe/liniowe XLR oraz wejście talkback, które może służyć jako dodatkowe wejście gdy potrzeba. SQ-7 ma też 3 stereofoniczne wejścia liniowe, których można używać jako wejścia mono, dwa przy użyciu jacka ¼” TRS i jedno przy użyciu jacka mini 3.5 mm. Dowolna kombinacja wyjść direct out, FX lub Mix może być zroutowana do 16 wyjść XLR, 2 wyjść TRS jack i stereofonicznych cyfrowych wyjść AES.

Poszerz system do 48 mikrofonów

Dzięki portowi SLink, SQ-7 może być poszerzony do 48 wejść mikrofonowych przy użyciu jednego z ekspanderów, pracujących w 96 lub 48 kHz (np. AB168, AR2412, AR84 i DX168). Użytkownicy innych systemów Allen & Heath mogą bezproblemowo zintegrować się z SQ zgodnie z ideą „mix ‘n’ match”. Mikser SQ można podłączyć bezpośrednio do innego SQ, a nawet do dLive’a lub Qu.

Dante, Waves i więcej

SQ to serce rozbudowanego systemu na który składają się także aplikacje, zdalne ekspandery I/O, karty rozszerzeń i miksery personalne – co daje duże możliwości rozbudowy i integracji. Mikser jest kompatybilny z wiodącymi standardami przesyłania audio. Dodając do SQ kartę Dante lub Waves możesz połączyć się z istniejącym systemem, tworząc np. cyfrowy split FOH/MON. 

Rejestracja wielośladowa

Zintegrowany SQ-Drive umożliwia szybką rejestrację wielośladową lub stereofoniczną w 96kHz bezpośrednio na pendrive lub dysk USB.  Nie potrzeba do tego żadnego dodatkowego oprogramowania, nie ma problemów ze sterownikami do karty dźwiękowej i nie trzeba przynosić dodatkowego laptopa na koncert.

W mikser wbudowany jest również 32x32 interfejs audio pracujący w 96 kHz, który pozwala na wielośladową rejestrację, tworzenie kopii zapasowych śladów i przeprowadzanie wirtualnych prób. Interfejs jest zgodny z ASIO i Core Audio, umożliwia sterowanie po MIDI i DAW Control. 

Auto Mixer

Zaawansowany automatyczny mikser mikrofonowy (Advanced AMM) umożliwia prostą obsługę konferencji, paneli dyskusyjnych i programów telewizyjnych. AMM jest w pełni zintegrowany z mikserem, nie powoduje dodatkowej latencji, nie ma więc potrzeby kierowania sygnału do wbudowanego racka DSP lub zewnętrznych wtyczek.

Z myślą o profesjonalistach

Wiemy, że podczas wydarzeń realizowanych na żywo na sprzęt czyha dużo zagrożeń – dlatego poddaliśmy SQ wielu trudnym testom. Od trzywarstwowej metalowej obudowy po aluminiową listwę oświetlenia, SQ charakteryzuje się niezwykle solidną konstrukcją, zachowując przy tym lekki i profesjonalny wygląd.  

Doświadczenie miksowania

Uważamy, że to ty powinieneś decydować o tym, jak pracuje mikser, nie na odwrót. Dlatego SQ umożliwia Ci stworzenie swojego własnego trybu pracy. Kanały i szyny miksujące mogą być indywidualnie przypisane do tłumików wraz z nazwami oraz kolorami wyświetlaczy. SQ-7 posiada 16 przypisywalnych SoftKeys i 8 pokręteł z wyświetlaczami LCD, więc Ty decydujesz które funkcje chcesz mieć pod ręką. Każdy widok kanałowy zawiera opatentowany chromatyczny miernik poziomu sygnału, wskazujący wartość za pomocą jasności i koloru diody LED. 

Aplikacje SQ

Dla mikserów SQ stworzono dwie aplikacje – SQ MixPad dla realizatorów dźwięku i SQ4You dla artystów.

Aplikacja SQ MixPad jest darmowa i dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android. SQ MixPad umożliwia zdalne sterowanie głównymi parametrami miksu. Realizator może dzięki temu miksować z różnych miejsc na widowni, może też ustawiać miksy monitorowe będąc na scenie.

SQ4You to aplikacja umożliwiająca wykonawcom tworzenie indywidualnych miksów odsłuchowych. Pozwala na sterowanie miksami monitorowymi 8 wykonawcom z urządzeń Android lub iOS.

RackExtra FX

Allen & Heath ma ugruntowaną reputację producenta emulacji efektów, które mogą konkurować z najlepszymi wtyczkami. SQ jest wyposażony w osiem stereofonicznych szyn FX i bibliotekę RackExtra, w której można znaleźć emulacje legendarnych klasycznych pogłosów, delay’ów modulatorów itd. Wszystkie FX mają dedykowane powroty stereofoniczne, aby nie trzeba było tracić dodatkowo kanałów wejściowych.

System mikserów personalnych ME

SQ jest w pełni kompatybilny z systemem miksu personalnego ME, pozwalającego wykonawcom na pełną kontrolę nad swoimi odsłuchami. Do SQ można podpiąć dowolną ilość mikserów ME-1 i ME-500 (połączenie daisy-chain przez port SLink lub zdalny ekspander).

Cechy Allen & Heath SQ-7

 • 96 kHz przetwarzanie FPGA
 • 48 kanałów wejściowych
 • DEEP Processing
 • 33 suwaki / 6 warstw
 • 12 miksów stereo + LR
 • 3 x Stereo Matrix
 • 8 silników Stereo FX + dedykowane powroty
 • 7″ ekran dotykowy
 • Port SLink do zdalnego odtwarzania dźwięku/rozszerzenia
 • 64-kanałowy port I/O dla sieci audio
 • Interfejs audio USB 32×32
 • Nagrywanie bezpośrednie SQ-Drive na USB
 • Wyjście AES
 • Chromatyczny pomiar kanałów
 • Zintegrowane oświetlenie LED
 • Dedykowane kontrolery fizyczne
 • 16 SoftKeys z możliwością przypisania
 • 8 Soft Rotaries z możliwością przypisania
 • Wyświetlacze LCD na każdym kanale