Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj.

JBL LSR 705P - monitor studyjny aktywny
  • JBL LSR 705P - monitor studyjny aktywny
  • JBL LSR 705P - monitor studyjny aktywny
  • JBL LSR 705P - monitor studyjny aktywny
  • JBL LSR 705P - monitor studyjny aktywny

JBL LSR 705P - monitor studyjny aktywny

5 125,00 zł
Brutto

OKAZJA! Egzemplarz poekspozycyjny, nosi drobne ślady użytkowania.

O dostępność zapytaj sprzedawcę
Oblicz ratę! logo
Znalazłeś produkt taniej?
Tutaj negocjuj cenę
Zwrot do 14 dni
od daty zakupu
Darmowa wysyłka
już od 399 zł
Szt:

OKAZJA! Egzemplarz poekspozycyjny, nosi drobne ślady użytkowania.

JBL 705P to wyposażony w dwie końcówki mocy monitor odsłuchowy, przeznaczony do nagrywania i miksowania muzyki, postprodukcji radiowej i filmowej oraz produkcji telewizyjnych.

JBL 705P wykorzystuje te same, chronione patentem, technologie driverów oraz renomowane falowody JBL’a Image Control Waveguide, które można znaleźć w 708P bądź w flagowym M2, oczywiście w odpowiednio mniejszych wymiarach.

Pomimo jego kompaktowych rozmiarów, JBL 705P dostarcza niespotykany dotąd poziom sygnału wyjściowego, znacznie przewyższający inne monitory studyjne o podobnych rozmiarach, co skutkuje większym zakresem dynamiki oraz zasięgiem pracy.

Głośniki dostarczają bardzo rozległą scenę dźwiękową oraz niesamowitą precyzję dźwięku, niewielkie znaczenia ma tu wielkość twojego studia.

Cechy

  • Najnowsza technologia driverów JBL’a
  • Chroniony patentem falowód JBL’a Image Control Waveguide
  • Zintegrowany system dwóch wzmacniaczy wraz z wewnętrznym procesorem zmiennoprzecinkowym DSP
  • Obszerne możliwości ustawienia korektora oraz linii opóźniającej
  • Kompaktowa obudowa ułatwiająca ustawienie i instalacji
  • Niskotonowy głośnik JBL 725G, wytwarzający dźwięk o niskich zniekształceniach oraz wysokim poziomie ciśnienia akustycznego
  • Wysokotonowy głośnik JBL 2409H z lekką membraną pierścieniową
  • Zaprojektowany przez JBL’a, chroniony patentem, falowód Image Control Waveguide
  • Dwukanałowy wzmacniacz, pracujący w klasie D, dostarczający po 250W mocy dla sekcji nisko- i wysokotonowej
  • 192kHz, 32-bitowy, zmiennoprzecinkowy procesor audio
  • 12-pasmowy korektor Room EQ, 8-pasmowy korektor do użytku przez użytkownika
  • 6 wbudowanych presetów, 6 możliwych do ustawienia przez użytkownika
  • 18 milisekundowy Room Delay, 150 milisekundowy AV Sync Delay
  • Jedno wejście analogowe typu combo XLR-1/4”
  • Jedno wejście cyfrowe w formacie XLR AES3, z wyjściem XLR typu „podaj dalej”
  • Cyfrowe wejście jest w stanie obsłużyć częstotliwości próbkowania do 192kHz
  • Możliwość uaktywnienia przez użytkownika konwerterów częstotliwości próbkowania
  • Złącze RJ-45, do integracji z siecią Harman’a HiQnet
  • Wielofunkcyjne kontrolki oraz wyświetlacz LCD, umieszczone na tylnym panelu, służą do ustawienia czułości wejścia, trimu, korektora Room EQ, User EQ, Room Delay oraz AV Sync Delay
  • Punkty montażowe na górnym i dolnym panelu; obudowy wykonane ze sklejki brzozowej, zapewniają bezpieczny montaż sprzętu
  • Stalowy grill ochronny


Technologia

Głośniki najnowszej generacji
JBL 705P wykorzystuje głośniki JBL’a najnowszej generacji, dostarczający większy zakres dynamiki oraz najlepszą możliwą odpowiedź częstotliwościową. Kompresyjny driver wysokotonowy 2409H został wyposażony w lekką membranę pierścieniową, aby wytwarzać gładki w brzmieniu dźwięk powyżej 36 kHz, z bardzo niskimi zniekształceniami.
Głośnik niskotonowy 725G cechuje duża efektywna głębokość wychylenia 14mm (peak-to-peak)  z większą liniowością, wytwarzając wyjątkowy poziom wyjściowy poniżej 39 Hz. Te opatentowane przetworniki pozwalają 705P na wytworzenie mocy wyjściowej, od dwóch do trzech razy większej, w porównaniu do innych monitorów studyjnych.

 
Chroniony patentem falowód Image Control Waveguide
Po raz pierwszy wykorzystany w monitorze odsłuchowym JBL M2, opatentowany falowód, Image Control Waveguide, zapewnia precyzję i neutralność brzmienia, jednocześnie dostarczając szeroki sweet spot ze zwiększoną detalicznością brzmienia. Wykorzystując akustycznie gładkie przejście pomiędzy nisko- i wysokotonowym głośnikiem, falowód jest w stanie wytworzyć niezwykle szczegółową scenę oraz realne dokładne owzorowanie, na przestrzeni całego zakresu częstotliwości. Gładka, współosiowa oraz pozaosiowa charakterystyka częstotliwościowa, pozwala 705P na dostarczenie płaskiej odpowiedzi, na szerokiej przestrzeni odsłuchowej, w wielu różnych pomieszczeniach.

Zintegrowany system dwu-wzmacniaczowy
JBL 705P cechuje wbudowany podwójny wzmacniacz, zoptymalizowany do użytku z jego głośnikami, o wysokim poziomie wyjściowym. 250W wzmacniacz zasila przetwornik wysokotonowy 2409H, natomiast 250W do zasilania głośnika niskotonowego 725G. Ta kombinacja  jest w stanie wytworzyć niespotykany dotąd poziom wyjściowy, co skutkuje większym zasięgiem pracy, sprawiając, że jest to idealne rozwiązanie do zastosowań post produkcyjnych oraz masteringowych.

Obszerne możliwości korektora oraz linii opóźniającej
Chociaż 705P zachowuje swoją płaską odpowiedź częstotliwościową w większości pomieszczeń,  głośnik posiada wbudowany korektor, który pozwoli ci skompensować wszelkie niedoskonałości akustycznego twojego pomieszczenia, sprawiając, że w każdych warunkach otrzymasz najbardziej dokładną reprodukcję dźwięku. Prócz 12-pasmowego Room EQ, do dyspozycji użytkownika oddano 8-pasmowy korektor, pozwalający na spersonalizowanie krzywej odpowiedzi częstotliwościowej, np. ustawienie krzywych redukujących, a także skompensowanie ubytków  „screen-loss”, kiedy monitor jest ustawiony za perforowanym ekranem kinowym. Włączana przez użytkownika cyfrowa linia opóźniająca, pozwala na wyrównanie głośników w stosunku do miejsca odsłuchu, a dodatkowa linia AV Synchronization delay pomaga w kompensacji latencji, pojawiającej się w wyświetlaczach wideo.

Kompaktowa obudowa
Monitory serii 7 zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnych reżyserkach. Kompaktowa, dwu-drożna konstrukcja, minimalizuje interferencje od ekranów i wyświetlaczy wideo, jednocześnie dostarczając poziom wyjściowy, porównywalny do znacznie większych głośników. Wzmocniona obudowa zawiera punkty montażowe na dolnym i tylnym panelu, pozwalając na zamontowanie na ścianie, bądź suficie, w orientacji pionowej oraz poziomej.

Cyfrowa integracja
JBL 705P został wyposażony w wejścia analogowe oraz cyfrowe, a także w konwertery częstotliwości próbkowania. Wejścia cyfrowe AES/EBU pozwalają na połączenie głośników z szerokim spektrum sprzętu produkcyjnego, włączając w to cyfrowe stacje robocze (DAW), konsolety mikserskie oraz cyfrowe odtwarzacze, z częstotliwościami próbkowania aż do 192 kHz. Wewnętrzny  konwerter częstotliwości próbkowania może zostać włączony przez użytkownika, aby  umożliwić połączenie cyfrowych sygnałów z niestandardowymi częstotliwościami próbkowania.

Integracja systemu
Zintegrowane wzmocnienie oraz cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) dla funkcji room EQ
Możliwość połączenia z monitorami odsłuchowymi JBL’a serii 7 oraz M2, co pozwala stworzyć wielokanałowy system w studiach o dowolnych rozmiarach
Kompaktowe obudowy oraz wyposażenie montażowe, pozwalają na wiele sposobów zainstalowania zapewniające niezakłóconą linię „widzenia” monitorów w zakresie sweet spot'u
Port HARMAN HiQnet™ pozwala na aktualizację funkcji, gdy tylko staną się dostępne
Również dostępne: JBL seria 7 zewnętrznie zasilane modele instalacyjne oraz system JBL Intonato 24 Monitor Management Tuning System dla zapewnienia skalowalnego systemu odsłuchowego w konfiguracjach wielokanałowych i wykreowania środowisk przestrzennego dźwięku dookólnego.

Dane techniczne:

Odpowiedź częstotliwościowa -1.5 dB @ 48Hz – 23kHz
Pasmo przenoszenia 39Hz – 36 kHz
Maksymalny poziom SPL (80 Hz - 20 kHz) >101 dB SPL / 1m
Maksymalny poziom SPL w szczycie (80 Hz - 20 kHz) >107 dB SPL / 1m
Głośnik wysokotonowy 2409H
Głośnik niskotonowy 725G
Punkt podziału pasma 1.9 kHz
Typy wejść Jedno wejście analogowe typu combo XLR-1/4”
Jedno wejście cyfrowe w formacie XLR AES3,
z wyjściem XLR typu „podaj dalej”
Cyfrowe wejście jest w stanie obsłużyć częstotliwości
próbkowania do 192kHz
Wymiary 10.5 x 5.875 x 8.125 in (267 x 149 x 206 mm)
Masa jednego monitora 9.0 lb (4.08 kg)
Obudowa Wzmocniona sklejka brzozowa
Montaż Punkty montażowe umieszczone na górnym,
dolnym oraz tylnym panelu, dwu-otwory standard mocowania

Specyficzne kody

Komentarze (0)